Zmiany w projekcie na prośbę lokatora

Ogólne tematy związane z nową inwestycją "Pastelowa" SM Zakoniczyn
KasiaZ
Posty: 35
Rejestracja: 28 sty 2021, 12:34

Zmiany w projekcie na prośbę lokatora

Nieprzeczytany post autor: KasiaZ »

Cześć.
Czy ktoś z Was może dowiadywał się, czy Spółdzielnia dopuszcza zmiany w projekcie mieszkania na prośbę lokatora? Chodzi mi o zmiany typu przesunięcie ścian, czy sposobu rozmieszczenia instalacji elektrycznej. Wielu developerów dopuszcza drobne zmiany nieodpłatnie, jeżeli są odpowiednio wcześnie zgłoszone, ale nie wiem jak Spółdzielnia. Głównie chodzi mi o elektrykę, której planów jeszcze nie podawali, bo ścian raczej i tak nie zamierzam ruszać.
Pomyślałam, że zapytam najpierw tutaj, bo może ktoś już się wcześniej zdążył dowiedzieć.
Awatar użytkownika
Czarek_EB_3p
Posty: 203
Rejestracja: 19 kwie 2021, 23:57

Re: Zmiany w projekcie na prośbę lokatora

Nieprzeczytany post autor: Czarek_EB_3p »

W par. 6 ust. 6 umowy jest zapis, że SM w trakcie realizacji nie przewiduje wnoszenia zmian do aranżacji. Taką samą odpowiedź dostałem długo przed umową - w rozmowie telefonicznej.

Zostaje zatem ustalenie, czy po odebraniu kluczy będzie można "rzeźbić" i jeżeli tak, to na jakich zasadach. Biorąc pod uwagę, że to jeszcze odległy termin, nie dopytywałem.
Awatar użytkownika
superuser
Posty: 93
Rejestracja: 02 mar 2021, 12:25
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zmiany w projekcie na prośbę lokatora

Nieprzeczytany post autor: superuser »

A ja was pocieszę - bo pytałem tuż przed podpisaniem umowy.

Faktycznie w umowie jest zapis, że spółdzielnia nie przewiduje zmian w projekcie. To głównie ze względu na kwestie rozliczania inwestycji.
Ale jak odpowiedziała mi Pani prezes, możliwe, że zmiany tego typu przejmie na siebie developer.
Wówczas rozmowy będziemy prowadzili z deweloperem i z nim też rozliczymy się za zmiany w swoim mieszkaniu.
Nadmieniono również, że będzie to zależeć od (woli) developera - którego wówczas też jeszcze nie znaliśmy.

Myślę, że warto poruszyć wspólnie ten temat, kiedy będzie znany developer - też jestem zainteresowany zmianami w instalacji elektrycznej :)

Jest więc nadzieja, światełko w tunelu.

Nie wiem co i jak na to obecnie przepisy, ale w najgorszym wypadku można spróbować po staremu - wypłacić gotówkę z bankomatu i udać się z przezroczystym trunkiem na plac budowy ;)
Jednak preferuję raczej zrobienie tego formalniej - chyba, że powalą mnie kwoty jakie zaśpiewa sobie deweloper za położenie jednej skrętki...
ODPOWIEDZ