Wycieczki po okolicy

Ogólne tematy związane z nową inwestycją "Pastelowa" SM Zakoniczyn
Awatar użytkownika
Czarek_EB_3p
Posty: 203
Rejestracja: 19 kwie 2021, 23:57

Wycieczki po okolicy

Nieprzeczytany post autor: Czarek_EB_3p »

Może będzie to ciekawy temat?

Generalnie nie mamy źle, bo w bliskim sąsiedztwie jest Zbiornik Retencyjny Kolorowy. Niewielki, ale 200 metrów od osiedla. Okazuje się, że jest zarybiony i można wędkować. Coś już przy zagospodarowaniu robiono. Pojawiły się dodatkowe nowe ławki i mini siłownia. Liczę jednak, że w niedalekiej przyszłości będziemy mieli chodnik i oświetlenie. Może ktoś coś wie na ten temat?
Załączniki
ZR_Kolorowy_01.jpg
ZR_Kolorowy_02.jpg
ZR_Kolorowy_03.jpg
ZR_Kolorowy_04.jpg
Awatar użytkownika
Czarek_EB_3p
Posty: 203
Rejestracja: 19 kwie 2021, 23:57

Re: Wycieczki po okolicy

Nieprzeczytany post autor: Czarek_EB_3p »

Dzisiaj wybrałem się pieszo troszkę dalej.
Celem był Zbiornik Retencyjny Augustowska.
https://www.google.com/maps/dir/54.3094 ... 56!1m0!3e2

Bardzo fajne miejsce, z dużą ilością przestrzeni, którą sobie nader cenię. Z BO 2019 zrobiono część dla dzieciaków i mniejszych i większych. Do tego wybieg dla psów z wyodrębnioną częścią dla tych bardziej szalonych, albo bojaźliwych. Po drodze mamy dość zróżnicowany teren, ale tu miłe zaskoczenie. Da radę dostać się rowerem bez pokonywania schodów. Są zrobione serpentynki. Na rolkach też można poszaleć, a i wózek z maluchem okiełznać.
Załączniki
ZR_Augustowska_01.jpg
ZR_Augustowska_02.jpg
ZR_Augustowska_03.jpg
ZR_Augustowska_04.jpg
ZR_Augustowska_05.jpg
Awatar użytkownika
Doris
Posty: 72
Rejestracja: 03 mar 2021, 18:40

Re: Wycieczki po okolicy

Nieprzeczytany post autor: Doris »

A idąc dalej za placem zabaw dojdziemy lub jak kto woli, na rowerze lub rolkach dotrzemy do Parku Orunskiego. Jest fajnie zrobiony, jest duzy plac dla dzieci, raczej miejszych i mozna wypic kawkę, zjeść gofra lub lody yess
Doris CA
Awatar użytkownika
Doris
Posty: 72
Rejestracja: 03 mar 2021, 18:40

Re: Wycieczki po okolicy

Nieprzeczytany post autor: Doris »

Czarek_EB_3p pisze: 24 kwie 2021, 23:16 Może będzie to ciekawy temat?
Art. Z kwietnia 2021
Generalnie nie mamy źle, bo w bliskim sąsiedztwie jest Zbiornik Retencyjny Kolorowy. Niewielki, ale 200 metrów od osiedla. Okazuje się, że jest zarybiony i można wędkować. Coś już przy zagospodarowaniu robiono. Pojawiły się dodatkowe nowe ławki i mini siłownia. Liczę jednak, że w niedalekiej przyszłości będziemy mieli chodnik i oświetlenie. Może ktoś coś wie na ten temat?

Zbiornik retencyjny "Kolorowy" w rejonie ulic Niepołomickiej, Topazowej, Kolorowej i PastelowejMapka doczeka się budowy brakującego odcinka ścieżki. Przewidziano też ustawienie elementów małej architektury, w tym bujanej ławki i hamaka. To kolejna realizacja nad zbiornikami retencyjnymi w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Obecnie Zbiornik Kolorowy można wprawdzie obejść dookoła, jednak tylko po stronie północnej (tj. od strony ul. Topazowej) oraz wschodniej (bliżej ul. Kolorowej) znajduje się utwardzona nawierzchnia wykonana z betonowych płyt, która pełni funkcję dojazdu technicznego.


W ramach realizowanego z Budżetu Obywatelskiego projektu, który jest na etapie wyboru wykonawcy robót, przewiduje się budowę brakującego fragmentu ścieżki w formie nawierzchni gliniasto-żwirowej. Wzdłuż niej przewidziano montaż:
czterech ławek z oparciem,
dwóch koszy na śmieci,
jednej ławki bujanej (przypominającej dużą huśtawkę),
jednego hamaka,
jednego stołu do gry w szachy z trzema siedziskami,
trzech stojaków rowerowych.

Na realizację przewidziano okres czterech miesięcy od momentu podpisania umowy z wykonawcą w postępowaniu prowadzonym przez Dyrekcję Rozbudowy Miasta Gdańska.
Doris CA
Anna Maria
Posty: 74
Rejestracja: 08 mar 2021, 19:30

Re: Wycieczki po okolicy

Nieprzeczytany post autor: Anna Maria »

love
Ostatnio zmieniony 11 gru 2021, 9:18 przez Anna Maria, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Czarek_EB_3p
Posty: 203
Rejestracja: 19 kwie 2021, 23:57

Re: Wycieczki po okolicy

Nieprzeczytany post autor: Czarek_EB_3p »

Dziękuję Doris za informacje.

Fajnie, że będą zmiany na plus.
Pozostanie kwestia oświetlenia.
Co się będzie zmieniać w naszym otoczeniu zależy od naszej determinacji. Widzę, że duża część ciekawych mini inwestycji idzie z BO.

Wycieczka w kierunku Parku Oruńskiego w planie. Dużo się tam na korzyść zmieniło wobec lat 90-tych.
Druga wycieczka będzie na wieżę widokową Kozacza Góra.

Coś popstrykam i wrzucę.

Tak przy okazji. "Należymy" tutaj. Polecam śledzić na bieżąco.
https://www.facebook.com/OruniaGornaGdanskPoludnie/
Awatar użytkownika
Doris
Posty: 72
Rejestracja: 03 mar 2021, 18:40

Re: Wycieczki po okolicy

Nieprzeczytany post autor: Doris »

Obrazek
Doris CA
Awatar użytkownika
Doris
Posty: 72
Rejestracja: 03 mar 2021, 18:40

Re: Wycieczki po okolicy

Nieprzeczytany post autor: Doris »

Obrazek
Załączniki
Kozacza Góra. Czarek_EB_3p  chodzi o to miejsce?  Byłam raz i nie planuje więcej. Weszlam z córką, chodz mam lęk wysokości. Zejść było znacznie gorzej spoglądając w gól.  Ale polecam, kto się nie boi :)
Kozacza Góra. Czarek_EB_3p chodzi o to miejsce? Byłam raz i nie planuje więcej. Weszlam z córką, chodz mam lęk wysokości. Zejść było znacznie gorzej spoglądając w gól. Ale polecam, kto się nie boi :)
Doris CA
Awatar użytkownika
Czarek_EB_3p
Posty: 203
Rejestracja: 19 kwie 2021, 23:57

Re: Wycieczki po okolicy

Nieprzeczytany post autor: Czarek_EB_3p »

Zgadza się, to jest to miejsce.
Liczę na piękną panoramę.

Lęku wysokości nie mam.
Fakt, spoglądając w dół, wchodząc, czy schodząc to dziwne uczucie. Tym większe, im poczucie solidności konstrukcji słabsze.
Dla mnie ta okolica ma jeszcze jeden ciekawy element infrastruktury. Wybieg dla psów. Z fotek jakie obejrzałem odniosłem wrażenie, że jest duży. Poza tym to skrawek lasu, który też sobie cenię, jako miejsce na spacer.
Kamil/DB
Posty: 10
Rejestracja: 20 mar 2021, 20:28

Re: Wycieczki po okolicy

Nieprzeczytany post autor: Kamil/DB »

Orunia ma wiele pięknych miejsc i ciekawą historię.
Wystarczy się trochę przejść ;)
ODPOWIEDZ