[Projekt] budowy osiedla

Ogólne tematy związane z nową inwestycją "Pastelowa" SM Zakoniczyn
Awatar użytkownika
root
Posty: 79
Rejestracja: 04 lut 2021, 10:51
Lokalizacja: London

[Projekt] budowy osiedla

Nieprzeczytany post autor: root »

Hej!
Czy projekt Naszego osiedla "Pastelowa", stworzony został przez firmę MP ARCHINVEST sp. z o.o?
Jeżeli tak, to ta spółka już nie istnieje sprawdzałem na maps.google i tam żadnej takiej firmy już nie ma.
Ktoś coś wie na temat tego, kto stworzył tak śliczny projekt Naszego osiedla i gdzie teraz znajduje się to biuro projektowe?
Sorry, ale to pytanie nurtuje mnie od dłuższego czasu, czyli od czasu kiedy zacząłem interesować się tą inwestycją, no a pozostało mi tylko to pytanie bez odpowiedzi.
Grzesiek
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Posty: 62
Rejestracja: 31 gru 2020, 13:06
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Projekt budowy osiedla

Nieprzeczytany post autor: admin »

też jestem ciekawy, chciałem wykorzystać wizualizację do logo naszego forum
KasiaZ
Posty: 35
Rejestracja: 28 sty 2021, 12:34

Re: Projekt budowy osiedla

Nieprzeczytany post autor: KasiaZ »

root pisze: 28 lut 2021, 11:13 Jeżeli tak, to ta spółka już nie istnieje sprawdzałem na maps.google i tam żadnej takiej firmy już nie ma.
KRS twierdzi, że spółka istnieje, dołączam 5 z stron z odpisu. Mapy Google nie zawsze są aktualne, bardziej bym wierzyła w to co jest w KRS.

PS. Czemu tu nie można dołączać pdfów?
Załączniki
1
1
2
2
3
3
4
4
5
5
Awatar użytkownika
root
Posty: 79
Rejestracja: 04 lut 2021, 10:51
Lokalizacja: London

Re: Projekt budowy osiedla

Nieprzeczytany post autor: root »

Siedziba/adres Naszego projektanta MP ARCHINVEST sp. z o.o
Wąbrzeźno, ul. Wolności 60
No tak z bazy KRS wynika, że firmy nie wyrejestrowano, a w Internecie nawet numeru telefonu do nich nie ma, a jak numer jest to nie działa, no a na budynku nawet brak szydu, zobaczcie.
Wg mnie firma istnieje na papierze, a fizycznie nie istnieje.
Ciekawe jak SM Zakoniczyn ustosunkowałaby się do tego.
Jak ktoś ma czas, to może dalej temat podrążyć.
Załączniki
Screenshot_20210228-170345_Maps.jpg
Screenshot_20210228-165103_Maps.jpg
Grzesiek
Awatar użytkownika
root
Posty: 79
Rejestracja: 04 lut 2021, 10:51
Lokalizacja: London

Re: Projekt budowy osiedla

Nieprzeczytany post autor: root »

Dla mnie ta siedziba to ruina.
Wizerunek okropny, boje się.
Biuro projektowe a strony internetowej nawet nie mają? Szok! :shock:
Skąd inwestorzy tacy jak SM Zakoniczyn dowiedzieli się o MP ARCHINVEST?
Ja rozumiem, że projekt Naszego osiedla mógł powstać dawno kilka lat temu, gdy MP ARCHINVEST było i miało siedzibe gdzie indziej, no ale żeby nie można było się z Nimi skontaktować, w celu weryfikacji czy to Oni projekt wykonali, bo tak chciałem SM zakoniczyn kiedyś zweryfikować ale nie ma jak tego zrobić.
Pomoże ktoś?
Dziwne to, nie jest dla Was to podejrzane?
Grzesiek
KasiaZ
Posty: 35
Rejestracja: 28 sty 2021, 12:34

Re: Projekt budowy osiedla

Nieprzeczytany post autor: KasiaZ »

Tym, że Google pokazują ruinę się nie przejęłam, bo nie wiadomo z kiedy te zdjęcia są, ale faktycznie masz rację, że coś z tą firmą mocno nie gra. Nie wiem skąd Spółdzielnia ją wytrzasnęła, ale udało mi się znaleźć, że wcześniej SM Ujeścisko i Jaworzno miały z nią do czynienia (https://ujescisko.pl/wp-content/uploads ... 200731.pdf - str. 8 https://smlwjawor.pl/index.php/componen ... terenu.pdf).
Jak wcześniej szukałam, to sprawdziłam na szybko, że strona jest, wpis w KRS jest i wydawało mi się, że wszystko gra, ale jak się okazuje strona należy do innej firmy o podobnej nazwie i profilu działalności (http://archinvest.pl/), a ta "firma" tak jak piszesz - ani strony, ani nawet aktualnego numeru telefonu nie ma. Ja jeszcze nie wysłałam swojego protokołu uzgodnień, więc w mailu zapytam o tę firmę, ale myślę, że im więcej osób "zaatakuje" Spółdzielnię w sprawie tej spółki Krzak, tym lepiej.
Tadek

Re: Projekt budowy osiedla

Nieprzeczytany post autor: Tadek »

Firme moze ktos miec zarejestrowana w mieszkaniu, szyldu nie musi miec. A ta firma ma kilka adresow w necie, tez w Gdansku. Moze zaleznie od zmiany prezesa, bo jeden w 2017 byl prezesem tylko miesiac, wg info z neta. No ale to nie deweloper.
KasiaZ
Posty: 35
Rejestracja: 28 sty 2021, 12:34

Re: Projekt budowy osiedla

Nieprzeczytany post autor: KasiaZ »

Tadek pisze: 01 mar 2021, 8:53 Firme moze ktos miec zarejestrowana w mieszkaniu, szyldu nie musi miec. A ta firma ma kilka adresow w necie, tez w Gdansku. Moze zaleznie od zmiany prezesa, bo jeden w 2017 byl prezesem tylko miesiac, wg info z neta. No ale to nie deweloper.
Oczywiście, że można mieć firmę zarejestrowaną w domu i nie mieć szyldu, dlatego sama to z początku zbagatelizowałam. Te adresy z Gdańska są poprzednimi adresami, aktualny to Wąbrzeźno. Podejrzane jest to, że z firmą się nie da skontaktować, tak jakby zamierzali się zaraz zwinąć, ogłosić upadłość, czy nie wiem co. Oni mieli wykonać tylko projekt i zdaje się, że to zostało zrobione, ale co jeśli Spółdzielnia zatrudni równie wiarygodną firmę budowlaną, która w połowie budowy albo i wcześniej da dyla?
Mirek

Re: Projekt budowy osiedla

Nieprzeczytany post autor: Mirek »

W tym celu sie zaklada spolki, zeby nie brac odpowiedzialnosci finansowej w razie W. I tak to biuro projektowe wyglada jak znajomi znajomych, zwl jesli robi projekty dla ujesciska. Ktos sobie na pewno na tym zarabia. Moze tak zrobione bo formalnie niby spoldzielnia nie moze zarabiac na tych spoldzielczych? Ani podobno deweloper jak tam pisza pieknie.Taki np slup? Choc akurat deweloper juz niejedna inwestycje zrealizowal. Choc pytanie czemu ta cena wychodzi dzis jak za mieszkania na rynku komercyjnym skoro mialo byc znacznie taniej, 6400/m2 to ma byc malo jak ba totalne obrzeza Gdanska, gdzie sa najwieksze korki na swietokrzyskiej?
Ktoś

Re: Projekt budowy osiedla

Nieprzeczytany post autor: Ktoś »

Mirek pisze: 01 mar 2021, 12:58 Choc pytanie czemu ta cena wychodzi dzis jak za mieszkania na rynku komercyjnym skoro mialo byc znacznie taniej, 6400/m2 to ma byc malo jak ba totalne obrzeza Gdanska, gdzie sa najwieksze korki na swietokrzyskiej?
Czytam komentarze i zastanawiam się czy niektórzy zdają sobie sprawę w ogóle co to są to mieszkania spółdzielcze i na jakiej zasadzie to wszystko działa.

Z jakiej racji przepraszam ma być niby taniej? Kto będzie dopłacał do interesu przy budowie? Cena obraca się widełkach jakie obowiązują w danym rejonie i nigdy przy innych budowach nie było inaczej.

Jeżeli chodzi o firmę projektującą osiedle to takie rzeczy zdarzają się często. Wielokrotnie są to jednoosobowe, które sprzedają swoje projekty i to czy ta firma upadnie czy nie to akurat Nam wisi i powiewa. Ważniejszy jest deweloper, który będzie podejmował się zadania.
ODPOWIEDZ