Umowa o wybudowanie i ustanowienie lokatorskiego prawa do lokalu mieszkalnego ??.03.2021 r.

Ogólne tematy związane z nową inwestycją "Pastelowa" SM Zakoniczyn
Awatar użytkownika
root
Posty: 79
Rejestracja: 04 lut 2021, 10:51
Lokalizacja: London

Umowa o wybudowanie i ustanowienie lokatorskiego prawa do lokalu mieszkalnego ??.03.2021 r.

Nieprzeczytany post autor: root »

Paragraf 6 punkt 7 zawrzemy DOPIERO umowę o ustanowienie spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu mieszkalnego w terminie 30 dni od dnia rozliczenia?
Jakiego rozliczenia, całkowitego po spłaceniu rat? Ja myślałem, że odrazu otrzymujemy prawo lokatorskie, a dopiero po spłaceniu rat dochodzimy do pełnej własności.
Więc teraz po uiszczeniu wkładu 25% nie otrzymamy lokatorskiego prawa do lokalu?
Sorry za pytanie, może coś źle zrozumiałem. Zmęczony już jestem czytaniem tych dokumentów.
Proszę może ktoś wyjaśnić?
Grzesiek
KasiaZ
Posty: 35
Rejestracja: 28 sty 2021, 12:34

Re: Umowa o wybudowanie i ustanowienie lokatorskiego prawa do lokalu mieszkalnego ??.03.2021 r.

Nieprzeczytany post autor: KasiaZ »

Ja zrozumiałam, że 30 dni po rozliczeniu kosztów budowy, czyli do pół roku po wybudowaniu (wtedy kiedy poznamy ostateczną cenę mieszkania), a nie po jego spłacie. Ale już też się zaczynam gubić, więc przydałoby się, żeby ktoś potwierdził/sprostował jeśli się mylę.
Awatar użytkownika
superuser
Posty: 93
Rejestracja: 02 mar 2021, 12:25
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Umowa o wybudowanie i ustanowienie lokatorskiego prawa do lokalu mieszkalnego ??.03.2021 r.

Nieprzeczytany post autor: superuser »

Prawo lokatorskie dostaniesz w te 30 dni od rozliczenia inwestycji - czyli obecnie przewidziana data "zakończenia inwestycji" (2023 rok) -+ 6 miesięcy na same rozliczenia i 14 dni na załatwienie przez Ciebie papierków u notariusza.

25% wkładu Ci tego nie daje z automatu - ale jak umowa zostanie zerwana to wkład (pomniejszony o jakieś koszty) wraca do ciebie.

Własność możesz mieć po spłaceniu całości - co musisz załatwić notarialnie.
Awatar użytkownika
root
Posty: 79
Rejestracja: 04 lut 2021, 10:51
Lokalizacja: London

Re: Umowa o wybudowanie i ustanowienie lokatorskiego prawa do lokalu mieszkalnego ??.03.2021 r.

Nieprzeczytany post autor: root »

Dzięki ludzie za wyjaśnienie yess
Grzesiek
DorotaM
Posty: 33
Rejestracja: 07 kwie 2021, 23:38

Re: Umowa o wybudowanie i ustanowienie lokatorskiego prawa do lokalu mieszkalnego ??.03.2021 r.

Nieprzeczytany post autor: DorotaM »

A co potem trzeba załatwić u notariusza po rozliczeniu inwestycji?
ODPOWIEDZ