[Budowa] osiedla

Ogólne tematy związane z nową inwestycją "Pastelowa" SM Zakoniczyn
Jarosław_bud_D
Posty: 151
Rejestracja: 27 sty 2021, 19:58

Re: Budowa osiedla

Nieprzeczytany post autor: Jarosław_bud_D »

Ktoś ma jakieś nowe wieści co z umowami o budowę ? Ja wiem tyle...:
Patrycja_

Re: Budowa osiedla

Nieprzeczytany post autor: Patrycja_ »

W końcu jakaś dobra wiadomość. yess :)
Martwiła już mnie ta cisza
Jarosław_bud_D
Posty: 151
Rejestracja: 27 sty 2021, 19:58

Re: Budowa osiedla

Nieprzeczytany post autor: Jarosław_bud_D »

yess
Doris

Re: Budowa osiedla

Nieprzeczytany post autor: Doris »

Jarosław_bud_D pisze: 22 lut 2021, 16:58 Ktoś ma jakieś nowe wieści co z umowami o budowę ? Ja wiem tyle...:
To inf. Ze strony mieszkania lokatorskie. Dzięki za udostępnienie😊 Zobaczymy, kiedy Spółdzielnia da znać. Moze jeszcze w lutym😊
Doris

Re: Budowa osiedla

Nieprzeczytany post autor: Doris »

Halo halo, czy ktoś, coś kiedy bedzie podpisywanie umow i czy spoldzielnia otrzymala kredyt i potrzebne zezwolenia.
Pozdrawiam beer
Marian

Re: Budowa osiedla

Nieprzeczytany post autor: Marian »

Czy ktoś się wglebial w temat na ile ta umowa chroni przed zbytnia podwyżka całościowej ceny mieszkania jak i samego czynszu? Znacie sprawę spółdzielni ujescisko? A co jeśli tu będzie podobnie z budową trwająca ponad 4 lata i dużymi kosztami?
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Posty: 62
Rejestracja: 31 gru 2020, 13:06
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Budowa osiedla

Nieprzeczytany post autor: admin »

sprawdzajcie maile :)
Karina
Posty: 9
Rejestracja: 23 lut 2021, 20:35

Re: Budowa osiedla

Nieprzeczytany post autor: Karina »

yeee yess
Kamilos

Re: Budowa osiedla

Nieprzeczytany post autor: Kamilos »

Co wysłali w e-mailu? Bo ja narazie nic nie dostałem
KasiaZ
Posty: 35
Rejestracja: 28 sty 2021, 12:34

Re: Budowa osiedla

Nieprzeczytany post autor: KasiaZ »

Kamilos pisze: 27 lut 2021, 18:01 Co wysłali w e-mailu? Bo ja narazie nic nie dostałem
Treść maila:
Szanowni Państwo.

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Zakoniczyn” informuje, że w dniu 26.02.2021r. uzyskała długo oczekiwaną z banku BGK, decyzję kredytową dotyczącą zapewnienia finansowania inwestycji Pastelowa. Podstawowe warunki zawarte w decyzji:

- wkład własny 25% wstępnego kosztu inwestycji,

- oprocentowanie kredytu : marża 1,9% + WIBOR (na dzień dzisiejszy 0,22%),

- planowana miesięczna rata spłaty kredytu około 20,0 zł/m2/m-c,

- okres spłaty kredytu – 30 lat , upływa w maju 2051r.

- dodatkowy koszt wcześniejszej spłaty kredytu i przeniesienia własności (przed upływem 5 lat, liczonych od dnia ustanowienia lokatorskiego prawa) – minimum 50 000,00 zł, po upływie tego okresu spłaty i wyodrębnienia można dokonać bez tego dodatkowego kosztu.

Na podstawie powyższych warunków dla każdego przygotowaliśmy wyliczenie brakującej kwoty wkładu własnego.

W załączeniu przesyłam Państwu protokół uzgodnień, na podstawie którego uzupełnimy i przedłożymy do podpisania umowę o budowę lokalu mieszkalnego. Zgodnie z projektem umowy o budowę , który stanowił załącznik do umowy rezerwacyjnej każdy z Państwa ma 21 dni na uzupełnienie tej kwoty.

Jednak zwracam się z ogromna prośbą o deklarację dotyczącą skrócenia tego okresu. Przez panującą w naszym kraju pandemię, planowane przez nas terminy uległy przesunięciu. Otrzymanie decyzji o pozwoleniu na budowę przesunie się na początek marca i pozostanie nam mało czasu na przeprowadzenie procesu podpisania ponad 320 umów na budowę oraz zgromadzenia niezbędnych środków aby 31 marca 2021r. stanąć do aktu notarialnego ostatecznego nabycia działki dla planowanej inwestycji przy Pastelowej.

Jak już Państwa informowaliśmy, wszystkie mieszkania znalazły nabywców a wielu chętnych, którzy nie zdążyli zarezerwować mieszkań złożyło deklarację nabycia mieszkań w przypadku jakiś rezygnacji.

Prosimy o skrócenie terminu wpłaty oraz wypełnienie, podpisanie i przesłanie protokołu uzgodnień do dnia 2 marca 2021. Planowany termin podpisywania umów o budowę lokalu 8-14.03.2021r.

Dodatkowo w związku z panującą sytuacja pandemii oraz Państwa postulatami możliwe będzie korespondencyjne podpisanie umowy o budowę. Na wniosek Ubiegającego się, Spółdzielnia prześle przygotowaną i podpisaną przez siebie umowę, a Państwo wydrukują, podpiszą i odeślą do Spółdzielni jej skan drogą mailową oraz oryginał droga pocztową.

Prosimy o zapoznanie się z aktualnym wzorem umowy, uwzględniającym Państwa wnioski dotyczącymi możliwości cesji praw z umowy o budowę oraz standardem wykończenia mieszkań, znajdujących się na naszej stronie internetowej.

Z poważaniem

Anna Adamczyk Prezes Zarządu
W samym załączniku nic ciekawego - kwota wkładu wymagana do wpłacenia, informacja w ciagu ilu dni od podpisania umowy o wybudowanie wpłacisz pieniądze (liczba do dni do wypełnienia, bo tak jak napisali w mailu chcieliby szybciej, niż w ciągu 21 dni), inf. że zapoznałeś się z zapisami umów, deklaracja czy pozostaje się w związku małżeńskim i w przypadku małżeństw, czy występuje wspólnota majątkowa, oraz zgoda na zmianę terminu uzyskania pozwolenia na budowę - nowa data 31.03.2021 r.
ODPOWIEDZ