[Budowa] osiedla

Ogólne tematy związane z nową inwestycją "Pastelowa" SM Zakoniczyn
Anna Maria
Posty: 74
Rejestracja: 08 mar 2021, 19:30

Re: [Budowa] osiedla

Nieprzeczytany post autor: Anna Maria »

:roll:
Ostatnio zmieniony 11 gru 2021, 9:11 przez Anna Maria, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
DariaB
Posty: 8
Rejestracja: 08 kwie 2021, 23:47

Re: [Budowa] osiedla

Nieprzeczytany post autor: DariaB »

Dokładnie 😌😌😌
DorotaM
Posty: 33
Rejestracja: 07 kwie 2021, 23:38

Re: [Budowa] osiedla

Nieprzeczytany post autor: DorotaM »

Oczywiście, nam tez się jakoś bardzo nie pali ,bo mamy czas pozbierać kasę, ale brak info dobija troszkę...
Awatar użytkownika
Czarek_EB_3p
Posty: 203
Rejestracja: 19 kwie 2021, 23:57

Re: [Budowa] osiedla

Nieprzeczytany post autor: Czarek_EB_3p »

Pewnie negocjacje się przeciągają.
Trafiliśmy na bardzo trudny okres, co do postrzegania wzrostu cen w przyszłości.
Wykonawca ze swojego punktu może zakładać dalszy wzrost, pytanie czy z większą dynamiką, czy mniejszą.
Zamawiający zaś będzie dowodził, że tempo wyhamuje.
Gdzieś pośrodku muszą się spotkać.

A wynikowo i tak My zapłacimy (czytaj dopłacimy).

Zasada jest prosta. Dłużej negocjujesz - masz lepsze warunki. Szybko kończysz - godzisz się na pewne niedogodności. U nas oznacza to mniejszą dopłatę lub większą dopłatę.

Pytanie, czy przekroczenie pewnych granic ceny nie rozwala SM konceptu przedłożonego w BGK?
Drugie ryzyko to sytuacja kiedy strony w negocjacjach nie dojdą do porozumienia.

Będę zdania, że następne negocjacje oprócz istotnych przesunięć terminów realizacji inwestycji nie dadzą niższej ceny, bo inflacja napędzana działaniami Rządu RP nie wyhamuje z miesiąca na miesiąc. Jesteśmy obecnie w fazie rozbudzonych oczekiwań inflacyjnych, a Glapiński dopiero co coś bąknął wczoraj o możliwości podniesienia stóp procentowych. Generalnie karty w RP rozdaje tutaj Rząd, a ten boi się zdławienia gospodarki ruszającej po lockdownach. Rada Polityki Pieniężnej jest tylko narzędziem w rękach Rządu, chociaż jest to karygodne.

Warto zerknąć tutaj, co do wzrostu cen materiałów budowlanych:
https://www.muratorplus.pl/biznes/rapor ... -X6ie.html
Sylwia Wojtowicz
Posty: 9
Rejestracja: 06 mar 2021, 10:00

Re: [Budowa] osiedla

Nieprzeczytany post autor: Sylwia Wojtowicz »

Screenshot_20210709_173343.jpg
Sylwia Wojtowicz
Posty: 9
Rejestracja: 06 mar 2021, 10:00

Re: [Budowa] osiedla

Nieprzeczytany post autor: Sylwia Wojtowicz »

Napisałam wczoraj do SM - w skrócie, że martwi mnie, i nie tylko mnie, brak informacji z ich strony od momentu wpłacenia<br />kapitału, zasugerowałam aby napisali po prostu zbiorowego maila z jakimikolwiek informacjami. Także pozostało czekać...ZNOWU<br /><br />I tu już nie chodzi o kwestie rozpoczęcia budowy tylko całkowitego braku informacji, nie wiemy nic a spychologia jest perfekcyjna. Wszystko było przekazywane na bieżąco do momentu przelania środków, teraz po prostu wiemy, że kiedyś coś ruszy...
Napisałam wczoraj do SM - w skrócie, że martwi mnie, i nie tylko mnie, brak informacji z ich strony od momentu wpłacenia
kapitału, zasugerowałam aby napisali po prostu zbiorowego maila z jakimikolwiek informacjami. Także pozostało czekać...ZNOWU

I tu już nie chodzi o kwestie rozpoczęcia budowy tylko całkowitego braku informacji, nie wiemy nic a spychologia jest perfekcyjna. Wszystko było przekazywane na bieżąco do momentu przelania środków, teraz po prostu wiemy, że kiedyś coś ruszy...
Awatar użytkownika
Doris
Posty: 72
Rejestracja: 03 mar 2021, 18:40

Re: [Budowa] osiedla

Nieprzeczytany post autor: Doris »

Pani Sylwio dokładnie w samo sedno. Chodzi tylko o informacje. Dziwi mnie fakt, że co niektorzych nie interesuje, kiedy to ruszy, wplacili przecież dużą sumę pieniędzy. Ja wolalabym jak najszybciej splacać swoje mieszkanie niz placić wynajem. Kazdy ma jakies swoje priorytety. Pozdrawiam beer
Doris CA
Awatar użytkownika
Doris
Posty: 72
Rejestracja: 03 mar 2021, 18:40

Re: [Budowa] osiedla

Nieprzeczytany post autor: Doris »

Szanowni Państwo,

W związku z licznymi pytaniami, przesyłamy Państwu bieżące informację na temat stanu realizacji mieszkań lokatorskich na osiedlu Pastelowa.

Tak jak już informowaliśmy 31.03.2021 r. został zakupiony grunt.
W maju został rozpisany przetarg na realizacją budynków zaplanowanych do wybudowania w ramach osiedla Pastelowa.
Do udziału w przetargu zgłosiło się kilka firm, w tym kilka bardzo dużych firm wykonawczych notowanych na giełdzie.
Oferenci otrzymali dokumentację, zgłaszają uwagi i pytania, na które na bieżąco udzielamy odpowiedzi. Wstępny termin składania ofert został wyznaczony na 26 lipca 2021 r., ale ze względu na konieczność uzupełnienia dokumentacji wykonawczej zostanie przesunięty na początek sierpnia.
Na sierpień zaplanowane jest podpisanie umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego oraz umowę z wybranym Generalnym Wykonawcą i przekazanie placu budowy.
Po podpisaniu umowy z Wykonawcą jeżeli nastąpią zmiany terminów oddawania poszczególnych budynków będziemy się kontaktować z Państwem (według umów pierwsze budynki powinny być oddane mieszkańcom w lipcu 2022 r.). Przedłużony okres procesu przetargowego nie wypłynie na ostateczny termin zakończenia realizacji.
Zgodnie z zapisami decyzji kredytowej inwestycja będzie zrealizowana w ciągu 24 miesięcy.
Z poważaniem

Anna Adamczyk



Info z dziś.
Doris CA
Awatar użytkownika
Doris
Posty: 72
Rejestracja: 03 mar 2021, 18:40

Re: [Budowa] osiedla

Nieprzeczytany post autor: Doris »

Doris pisze: 16 lip 2021, 9:39 Szanowni Państwo,

W związku z licznymi pytaniami, przesyłamy Państwu bieżące informację na temat stanu realizacji mieszkań lokatorskich na osiedlu Pastelowa.

Tak jak już informowaliśmy 31.03.2021 r. został zakupiony grunt.
W maju został rozpisany przetarg na realizacją budynków zaplanowanych do wybudowania w ramach osiedla Pastelowa.
Do udziału w przetargu zgłosiło się kilka firm, w tym kilka bardzo dużych firm wykonawczych notowanych na giełdzie.
Oferenci otrzymali dokumentację, zgłaszają uwagi i pytania, na które na bieżąco udzielamy odpowiedzi. Wstępny termin składania ofert został wyznaczony na 26 lipca 2021 r., ale ze względu na konieczność uzupełnienia dokumentacji wykonawczej zostanie przesunięty na początek sierpnia.
Na sierpień zaplanowane jest podpisanie umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego oraz umowę z wybranym Generalnym Wykonawcą i przekazanie placu budowy.
Po podpisaniu umowy z Wykonawcą jeżeli nastąpią zmiany terminów oddawania poszczególnych budynków będziemy się kontaktować z Państwem (według umów pierwsze budynki powinny być oddane mieszkańcom w lipcu 2022 r.). Przedłużony okres procesu przetargowego nie wypłynie na ostateczny termin zakończenia realizacji.
Zgodnie z zapisami decyzji kredytowej inwestycja będzie zrealizowana w ciągu 24 miesięcy.
Z poważaniem

Anna Adamczyk



Info z dziś, jakby ktoś nie dostał.
Doris CA
Awatar użytkownika
gosiata1
Posty: 43
Rejestracja: 02 maja 2021, 16:14

Re: [Budowa] osiedla

Nieprzeczytany post autor: gosiata1 »

No nic, pozostaje nam tylko czekać 8-)
ODPOWIEDZ