Zakaz LPG w parkingach podziemnych

Ogólne tematy związane z nową inwestycją "Pastelowa" SM Zakoniczyn
MarcinGG
Posty: 3
Rejestracja: 22 lip 2021, 17:53

Zakaz LPG w parkingach podziemnych

Nieprzeczytany post autor: MarcinGG »

Witam, planuje zakup mieszkania na tym osiedlu, dzisiaj byłem nawet posprawdzać okolicę i trochę mnie przeraził zakaz wjazdu LPG do parkingu podziemnego. Ktoś dzwonił dopytywać na ten temat do dewelopera ?? Czy idzie po taniości i nie ma mowy o żadnej zmianie ??
Awatar użytkownika
superuser
Posty: 93
Rejestracja: 02 mar 2021, 12:25
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zakaz LPG w parkingach podziemnych

Nieprzeczytany post autor: superuser »

czy mówimy o dobrej inwestycji? skąd informacja o zakazie dla LPG? jakoś nigdzie nie trafiłem na takową adnotację (w kwestiach dotyczących inwestycji, dla której to forum powstało)
My jeszcze nie znamy dewelopera, więc jak mamy do niego dzwonić :D
MarcinGG
Posty: 3
Rejestracja: 22 lip 2021, 17:53

Re: Zakaz LPG w parkingach podziemnych

Nieprzeczytany post autor: MarcinGG »

Jeśli to jest osiedle które jest przedstawione na banerze, na logo koło ulicy pastelowej, przy niepołomickiej deweloper, to 'dekpol'. 3 budynki już są postawione, i na każdym wjeździe jest znak zakaz wjazdu z lpg.
KasiaZ
Posty: 35
Rejestracja: 28 sty 2021, 12:34

Re: Zakaz LPG w parkingach podziemnych

Nieprzeczytany post autor: KasiaZ »

MarcinGG pisze: 22 lip 2021, 19:42 Jeśli to jest osiedle które jest przedstawione na banerze, na logo koło ulicy pastelowej, przy niepołomickiej deweloper, to 'dekpol'. 3 budynki już są postawione, i na każdym wjeździe jest znak zakaz wjazdu z lpg.
To nie jest forum dotyczące inwestycji, o którą pytasz. Nasze osiedle ma powstać tuż obok, ale budowa się jeszcze nie rozpoczęła i tak jak superuser napisał - jeszcze nie wiemy jaka firma będzie je budować.
MarcinGG
Posty: 3
Rejestracja: 22 lip 2021, 17:53

Re: Zakaz LPG w parkingach podziemnych

Nieprzeczytany post autor: MarcinGG »

ooo, to mnie zainteresowaliście. Mogę prosić o link, gdzie mogę się zapoznać w ofertą ?
Marecki
Posty: 4
Rejestracja: 23 lip 2021, 12:37

Re: Zakaz LPG w parkingach podziemnych

Nieprzeczytany post autor: Marecki »

Witam! W dokumentacji "Standard budynku mieszkalnego" jest informacja "Zakaz wjazdu do garażu samochodów z instalacją LPG". Wiec niestety będą problemy. Mieszkałem na 2 nowych osiedlach w ostatnim czasie i ten zakaz to standard.
Awatar użytkownika
root
Posty: 79
Rejestracja: 04 lut 2021, 10:51
Lokalizacja: London

Re: Zakaz LPG w parkingach podziemnych

Nieprzeczytany post autor: root »

Marecki pisze: 23 lip 2021, 12:42 Witam! W dokumentacji "Standard budynku mieszkalnego" jest informacja "Zakaz wjazdu do garażu samochodów z instalacją LPG". Wiec niestety będą problemy. Mieszkałem na 2 nowych osiedlach w ostatnim czasie i ten zakaz to standard.
Tym bardziej w Gdańsku, gdzie paredziesiąt lat temu wybuch gazu złożył jedno piętro, parter bądź pierwsze i wieżowiec stał się o jedno piętro niższy.
Od tego momentu w całej Polsce wprowadzono w spółdzielniach mieszkaniowych coroczne sprawdzanie instalacji gazowej.
Całe życie mieszkałem na Dolnym Śląsku i w UK, ale Gdańsk i ten wieżowiec to pamiętam do dziś z telewizji jak mówili o nim.
Grzesiek
Awatar użytkownika
superuser
Posty: 93
Rejestracja: 02 mar 2021, 12:25
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zakaz LPG w parkingach podziemnych

Nieprzeczytany post autor: superuser »

MarcinGG pisze: 23 lip 2021, 9:02 ooo, to mnie zainteresowaliście. Mogę prosić o link, gdzie mogę się zapoznać w ofertą ?
Już po ofercie, bo wszystko musiało być "sprzedane" by machina inwestycyjna mogła ruszyć ;) A do tego osoby, które podpisały już umowy na "zakup" mają blokadę na 5 lat dot. sprzedaży mieszkania (lub do zapłaty karę) - to tak w bardzo dużym skrócie.
https://www.smzakoniczyn.pl/inwestycja-pastelowa/

Marecki pisze: 23 lip 2021, 12:42 Witam! W dokumentacji "Standard budynku mieszkalnego" jest informacja "Zakaz wjazdu do garażu samochodów z instalacją LPG".
Zakaz wjazdu do garażu samochodów z instalacją LPG
Zakaz wjazdu do garażu samochodów z instalacją LPG
A faktycznie, to nie przykuło w takim razie mojej uwagi, bo myślę o innym napędzie przy zakupie samochodu ;)
Awatar użytkownika
Doris
Posty: 72
Rejestracja: 03 mar 2021, 18:40

Re: Zakaz LPG w parkingach podziemnych

Nieprzeczytany post autor: Doris »

Pytanie:
Czy jeśli chciałabym zrezygnować z mieszkania za ktore zaplacilam zaliczkę, na rzecz osoby z listy rezerwowej to jest taka możliwość? Czy Spółdzielnia odda kase i wezmie od nowej osoby? Może ktos wie? Czy jakąś karę zaplacę?
Doris CA
KasiaZ
Posty: 35
Rejestracja: 28 sty 2021, 12:34

Re: Zakaz LPG w parkingach podziemnych

Nieprzeczytany post autor: KasiaZ »

superuser pisze: 23 lip 2021, 16:31
MarcinGG pisze: 23 lip 2021, 9:02 ooo, to mnie zainteresowaliście. Mogę prosić o link, gdzie mogę się zapoznać w ofertą ?
Już po ofercie, bo wszystko musiało być "sprzedane" by machina inwestycyjna mogła ruszyć ;) A do tego osoby, które podpisały już umowy na "zakup" mają blokadę na 5 lat dot. sprzedaży mieszkania (lub do zapłaty karę) - to tak w bardzo dużym skrócie.
https://www.smzakoniczyn.pl/inwestycja-pastelowa/

Marecki pisze: 23 lip 2021, 12:42 Witam! W dokumentacji "Standard budynku mieszkalnego" jest informacja "Zakaz wjazdu do garażu samochodów z instalacją LPG".
Standard wykończenia lokali mieszkalnych str 3.png
A faktycznie, to nie przykuło w takim razie mojej uwagi, bo myślę o innym napędzie przy zakupie samochodu ;)
Tak, ale sprzedaż mieszkań na zasadach komercyjnych jeszcze się nie zaczęła.
MarcinGG, jeżeli jesteś zainteresowany, to zajrzyj pod powyższy link. W tabeli lokali możesz obejrzeć plany mieszkań, te oznaczone jako "Brak możliwości rezerwacji" są na sprzedaż, tylko nie wiadomo kiedy ona ruszy. Możesz skontaktować się ze spółdzielnią, żeby się dowiedzieć jakie mają w tej sprawie plany. Poza tym, możesz też wpisać się na listę rezerwową do nabycia mieszkania na takich zasadach jak my - a jakie to zasady najlepiej sam poczytaj, bo to sporo tłumaczenia.
Doris pisze: 23 lip 2021, 19:28 Pytanie:
Czy jeśli chciałabym zrezygnować z mieszkania za ktore zaplacilam zaliczkę, na rzecz osoby z listy rezerwowej to jest taka możliwość? Czy Spółdzielnia odda kase i wezmie od nowej osoby? Może ktos wie? Czy jakąś karę zaplacę?
Wydaje mi się, że nie powinno być problemu. Jedyne czego mogliby nie oddać to 4 tys. wpłacane na samym początku, ale z tym też nie powinni robić żadnego problemu - § 4 ust 5. umowy rezerwacyjnej mówi, że jak znajdziesz kogoś na swoje miejsce to zwrócą tę opłatę, a według mnie to jest taki przypadek. Z kolei w umowie o wybudowanie lokalu nic nie ma na temat kar itp. przy rozwiązywaniu umowy, jedynie, że zwracają wpłacone pieniądze (§ 7 ust. 2). Jeszcze zwróć uwagę na § 7 ust 6. - trochę opisuje, co jak ktoś chce zrezygnować na rzecz kogoś innego.
ODPOWIEDZ