Zmiany w projekcie mieszkania

Ogólne tematy związane z nową inwestycją "Pastelowa" SM Zakoniczyn
Marlene.
Posty: 21
Rejestracja: 20 sie 2021, 20:26

Re: Zmiany w projekcie mieszkania

Nieprzeczytany post autor: Marlene. »

Na jakim piętrze masz mieszkanie? Prysznic, o którym piszesz nie zawsze jest możliwy do zrobienia w bloku. Wszystko zależy od tego jak jest wyprowadzony pion kanalizacyjny. Przy odpływie liniowym też musisz zachować 2% spadku, dodatkowo musisz wkuć rurę na ok. 8 cm w posadzkę, ze względu na budowę pionu, może to być niemożliwe. Dodatkowe ryzyko, jak mieszkasz na piętrach - możliwość zalania lokatorów poniżej - oczywiście przy bardzo dobrze zrobionej izolacji jest to mało prawdopodobne.. ale...
A myślałeś może o brodzikach konglomeratowych ? Bardzo dobre jakościowo są np.firmy ROCA https://www.roca.pl/produkty/brodziki-l ... 84086a31bc , próg jest minimalny. W zależności od kolorystyki można czasami dostać prawie 1:1 pod kolor kafli (biały, różowy, szary).

Na poniższym zdjęciu masz brodzik konglomeratowy. Klient też chciał odpływ liniowy ale ze względu na brak możliwości podłączenia został zrobiony taki brodzik. (Nowy budynek na Zaspie)

Ewentualnie można pokusić się na zdarcie trochę posadzki w łazience by brodzik został zamontowane o te 2 cm niżej, wkuć trochę rury w posadzkę - ale to mój taki "lekki" pomysł, trzeba by było to przedyskutować z wykonawcą.
Załączniki
DSC_0613.JPG
Ostatnio zmieniony 19 mar 2022, 9:50 przez Marlene., łącznie zmieniany 1 raz.
Marlene.
Posty: 21
Rejestracja: 20 sie 2021, 20:26

Re: Zmiany w projekcie mieszkania

Nieprzeczytany post autor: Marlene. »

Odnośnie aranżacji - chcesz prysznic walk in czy np. możliwość drzwi przesuwnych? Jeżeli wchodzą w grę drzwi przesuwne to możesz:
W miejsce wanny wstawić brodzik z szybą przesuną100x90, postawić ściankę 8 cm i za nią zrobić "szafę" gdzie schowasz pralkę i kosz na pranie.
Zostaje Ci na ścianie na przeciwko drzwi ok. 170 cm - można zrobić duża szafkę podwieszaną z umywalką (podblatową), duże lustro lub pobawić się projektowo. W miejscu wc jest 110cm, można upchnąć bidet i miskę wc ale będzie dość ciasno, ew. jak najmocniej przesunąć ściankę w stronę drzwi wejściowych ( nawet kilka cm robi różnicę). Jak będę miała chwile wrzucę Ci to do programu i zobaczysz jak to będzie wyglądać :), ew. jak możesz wrzuć albo wyślij mi na emaila rzut łazienki i przedpokoju.

Jeżeli w grę wchodzi tylko walk-in (czego osobiście nie polecam, cala łazienka jest zachlapana) będzie problem z bidetem :(
Awatar użytkownika
superuser
Posty: 93
Rejestracja: 02 mar 2021, 12:25
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zmiany w projekcie mieszkania

Nieprzeczytany post autor: superuser »

Marlene. pisze: 19 mar 2022, 9:30 Odnośnie aranżacji - chcesz prysznic walk in czy np. możliwość drzwi przesuwnych? Jeżeli wchodzą w grę drzwi przesuwne to możesz:
W miejsce wanny wstawić brodzik z szybą przesuną100x90, postawić ściankę 8 cm i za nią zrobić "szafę" gdzie schowasz pralkę i kosz na pranie.
Zostaje Ci na ścianie na przeciwko drzwi ok. 170 cm - można zrobić duża szafkę podwieszaną z umywalką (podblatową), duże lustro lub pobawić się projektowo. W miejscu wc jest 110cm,
...
Jak będę miała chwile wrzucę Ci to do programu i zobaczysz jak to będzie wyglądać :), ew. jak możesz wrzuć albo wyślij mi na emaila rzut łazienki i przedpokoju.
zaciekawiłaś mnie z tą ścianką - więc wrzucę rzut - wydaje mi się, że mówimy o tym układzie mieszkania
chętnie zobaczę jak to ciekawie może się mieć :D
2pok 39-06 metra.pdf
(323.2 KiB) Pobrany 117 razy
Marlene.
Posty: 21
Rejestracja: 20 sie 2021, 20:26

Re: Zmiany w projekcie mieszkania

Nieprzeczytany post autor: Marlene. »

Tak na szybko.
Prysznic jednak 90x90, ścianka 8 cm i zostaje nam wnęka na +/- 60cm - ważne by w takim układzie (gdzie mamy szafę) kupić wąską (chodzi mi o szerokość a nie głębokość!) pralkę np. https://www.mediaexpert.pl/agd/pralki-i ... 6cbb6dd628 : Wymiary (GxSxW) [cm]: 51.5 x 49.5 x 67 - by zmieściła się we wnęce.


Przy tym układzie też dobrze jest pomyśleć by miska wc (i ewentualnie) bidet był krótki, długości do 50 cm by zbytnio nie wychodził zza komina.
np. https://www.lazienkaplus.pl/pl/roca-mer ... 8505,89,i/
np. https://www.kolo.com.pl/produkty/wc-bid ... cb55fc2dfc

Grzejnik ląduje na ścianie od strony drzwi (im mniejszy tym lepszy) szafka powyżej zabudowy musi posiadać blendę by się otworzyła (tak dużą jak głęboki jest grzejnik). Najlepszą opcją jest ogrzewanie podłogowe i rezygnacja z grzejnika. :)

II rozwiązani: bez szafy pralka i grzejnik.
Załączniki
lazienka_04.jpg
lazienka_03.jpg
lazienka_02.jpg
lazienka_01.jpg
Awatar użytkownika
Czarek_EB_3p
Posty: 203
Rejestracja: 19 kwie 2021, 23:57

Re: Zmiany w projekcie mieszkania

Nieprzeczytany post autor: Czarek_EB_3p »

Serdecznie Wam dziękuję za wyjaśnienia i propozycje.
Muszę zorganizować łazienkę pod osobę niepełnosprawną, stąd te "dziwactwa".

Firma Roca jest mi doskonale znana. Mają takie fajne mini muszle i bidety serii Nexo.
Wymieniony czarny brodzik jest ciekawy z uwagi na niski próg.

Mam już umówiony termin z architekt, która zajmie się mieszkaniem.
Ruszamy na początku kwietnia, aby zdążyć do 9.04
Anna Maria
Posty: 74
Rejestracja: 08 mar 2021, 19:30

Re: Zmiany w projekcie mieszkania

Nieprzeczytany post autor: Anna Maria »

Ktoś wie czy firma PORR współpracuje z jakąś firmą, która wykańcza mieszkania pod klucz?
Ostatnio zmieniony 07 kwie 2022, 21:45 przez Anna Maria, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
superuser
Posty: 93
Rejestracja: 02 mar 2021, 12:25
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zmiany w projekcie mieszkania

Nieprzeczytany post autor: superuser »

Planujecie zmiany - ale sprawdźcie czy:
tak jak tutaj nie macie brakującego gniazdka: viewtopic.php?t=143
albo gniazdka w grzejniku... viewtopic.php?t=144
Awatar użytkownika
superuser
Posty: 93
Rejestracja: 02 mar 2021, 12:25
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zmiany w projekcie mieszkania

Nieprzeczytany post autor: superuser »

Kolejne odliczanie: start :D
SmartSelect_20220510-182742_Gmail.jpg
Do tematu "budowa osiedla" (viewtopic.php?p=1160#p1160) wrzuciłem fotki z załącznika (5 z 6)
GrzesiekM
Posty: 2
Rejestracja: 14 mar 2021, 2:53

Re: Zmiany w projekcie mieszkania

Nieprzeczytany post autor: GrzesiekM »

Mam pytanko,

Czy wszyscy już przesłali swoje projekty zmian (zaznaczone na planach ewentualne zmiany)?

Ja nie dostałem odpowiedzi do kiedy trzeba podesłać takie zmiany, więc wciąż czekam.
Byłem przekonany że dostaniemy jakiś plik CAD'a albo inny edytowalny w celu naniesienia takich zmian.
Jak rozumiem że trzeba to zrobić w Paint'cie na tym co zostało przesłane?

Z góry dziękuję za podpowiedź
Pozdrawiam
Grzesiek
Awatar użytkownika
superuser
Posty: 93
Rejestracja: 02 mar 2021, 12:25
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zmiany w projekcie mieszkania

Nieprzeczytany post autor: superuser »

Tak, trzeba było to nanieść na czerwono lub zielono w paincie do 11.04. Był mail od Spółdzielni z pismem z 28.02 ze wszystkimi datami dla poszczególnych bloków oraz 3ma rzutami dla danego mieszkania.
ODPOWIEDZ