Zmiany w projekcie mieszkania

Ogólne tematy związane z nową inwestycją "Pastelowa" SM Zakoniczyn
Karpia
Posty: 17
Rejestracja: 26 kwie 2021, 16:40

Re: Zmiany w projekcie mieszkania

Nieprzeczytany post autor: Karpia »

Miałam nadzieje ze podeślą już naniesione zmiany, chociażby do wglądu.
Tak by się upewnić ze nanieśli je tak jak rzeczywiście chciałam.
Niestety chyba nic z tego.
Awatar użytkownika
superuser
Posty: 93
Rejestracja: 02 mar 2021, 12:25
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zmiany w projekcie mieszkania

Nieprzeczytany post autor: superuser »

Dostałem taką oto wiadomość
Zrzut ekranu 2022-05-30 222802.jpg
Brak jakiegokolwiek odniesienia do tego co pisałem, brak wyjaśnień do gniazd okapu i gniazda za zmywarką (wygląda mi, jakby sami mi to przesunęli, bo ja im tego na zielono nie oznaczałem), brak sprostowania odnośnie brakującego gniazdka RTV w sypialni, brak informacji o odrzuceniu kilku moich pytań - od których uzależniam to, czy oni mają mi ogarniać elektrykę czy sam sobie przekuję...

Edit: na rzucie pojawiło się gniazdko rtv w sypialni i elektryczne w przedpokoju - było bez koloru, więc nie zwróciłem na nie uwagi
Ostatnio zmieniony 31 maja 2022, 22:20 przez superuser, łącznie zmieniany 1 raz.
Jarosław_bud_D
Posty: 151
Rejestracja: 27 sty 2021, 19:58

Re: Zmiany w projekcie mieszkania

Nieprzeczytany post autor: Jarosław_bud_D »

Dostałem to samo pismo...(copy & paste) też mi sami przenieśli elektryķę i nikt nie pytał czy chcę...ale za to pojawiło się nowe gniazdko w przepokoju..😜
paulina1p
Posty: 2
Rejestracja: 15 sty 2022, 12:47

Re: Zmiany w projekcie mieszkania

Nieprzeczytany post autor: paulina1p »

Drodzy, czy ma ktoś z Was może rzut narożnego mieszkania 39m2 z zaznaczonymi gniazdkami/grzejnikami? Mogłabym poprosić o przesłanie go tutaj? Chciałabym wiedzieć jak wygląda rozkład kontaktów w mieszkaniu. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
root
Posty: 79
Rejestracja: 04 lut 2021, 10:51
Lokalizacja: London

Re: Zmiany w projekcie mieszkania

Nieprzeczytany post autor: root »

LOL dostałem po równo 4 miesiącach odpowiedź od GRI Polska na nie moje pytania.
A mianowicie plany i kosztorys na kwotę 6842,0 zł dla mieszkania F1A25.
Oni mają bałagan, bo co mnie obchodzą dodatkowe gniazka w czyimś mieszkaniu :lol:
Ja mam mieszkanie mieć w budynku E i całkowicie pod innym numerem.
No chyba, że coś znowu się zmieniło tak jak z tarasem, że będę miał 5 metrów kwadratowych mniej.
To teraz zamiast mieszkania na parterze będę miał na ostatnim piętrze w bud. F?
Załączniki
hmmF1A25.png
Grzesiek
Grazyna
Posty: 52
Rejestracja: 04 mar 2021, 11:49

Re: Zmiany w projekcie mieszkania

Nieprzeczytany post autor: Grazyna »

root pisze: 08 sie 2022, 21:55 LOL dostałem po równo 4 miesiącach odpowiedź od GRI Polska na nie moje pytania.
A mianowicie plany i kosztorys na kwotę 6842,0 zł dla mieszkania F1A25.
Oni mają bałagan, bo co mnie obchodzą dodatkowe gniazka w czyimś mieszkaniu :lol:
Ja mam mieszkanie mieć w budynku E i całkowicie pod innym numerem.
No chyba, że coś znowu się zmieniło tak jak z tarasem, że będę miał 5 metrów kwadratowych mniej.
To teraz zamiast mieszkania na parterze będę miał na ostatnim piętrze w bud. F?
Ja też dostałam wczoraj :D bud. C. ;) i na szczęście jest to info o moim mieszkaniu :D
Grażyna C-A
Awatar użytkownika
Czarek_EB_3p
Posty: 203
Rejestracja: 19 kwie 2021, 23:57

Re: Zmiany w projekcie mieszkania

Nieprzeczytany post autor: Czarek_EB_3p »

Dzisiaj otrzymałem odpowiedź z GRI. Prawie 100% szczęśliwości.
Awatar użytkownika
superuser
Posty: 93
Rejestracja: 02 mar 2021, 12:25
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zmiany w projekcie mieszkania

Nieprzeczytany post autor: superuser »

Tak? Ja też, poza błędami w połowie pozycji ;p

Zmianę grzejnika w salonie zgłosiłeś im czy samemu finalnie zmieniasz?

Ja przerzuciłem na ścianę z oknami mającą 80cm i grzejnik miał być 600x900 (wyższy niż szerszy - co widoczne było dla GRI na schemacie i w opisie). W tabelce z wyceną jest 900x500... A w tym samym mailu od nich na schemacie na rzucie grzejnik jest opisany jako 600x900.
Przeniesienie grzejnika do 1m też było wymienione w cenniku za 100zl. Tutaj mam 0 szt, ale za to 1mb bruzdowania z wykończeniem za 162zł...

Gniazdka elektryczne zamiast przeniesione to są oznaczone jako nowe (a różnica to 50zł za przeniesienie do 1m vs 230zł za nowe).
W przedpokoju gniazdko, którego brakowało, nie ma oznaczenia. Nie skorygowali oznaczenia okapu.

Niedługo zedytuję post i dorzucę screeny, bo może ja coś źle zinterpretowałem...
Awatar użytkownika
Czarek_EB_3p
Posty: 203
Rejestracja: 19 kwie 2021, 23:57

Re: Zmiany w projekcie mieszkania

Nieprzeczytany post autor: Czarek_EB_3p »

O zmianę grzejnika w salonie sam wnioskowałem - 900/600. Mam zmieniony i doliczony do ceny płytowy 900/600 za 210,73 zł. Schemat ok.
Z tajemnicami wyceny nie walczę. Okap jest u mnie dobrze oznaczony, ale na schemacie z włącznikami. Nie ma go na schemacie z gniazdkami. Początkowo myślałem, że na schemacie z gniazdkami to gniazdko obok podłączenia 400V. Ale to gniazdko to chyba jest do płyt na 220V lub do piekarnika.

Generalnie wyłapałem cztery rozbieżności wobec złożonych projektów zmian
1. Nie mam wody na balkonie - ok.
2. Nie mam gniazdka w garderobie w linii włącznika, ale jest na przedpokoju obok domofonu.
3. W punkcie kuchennym jest gniazdko pod sufitem, a miał być wypust kabla pod stropem z kablem 50 cm.
4. Grzejnik w łazience zbyt blisko ściany, a będzie przecież zabudowa miski na stelażu.

Z punktami od 2 do 4 jak będzie trzeba to sobie poradzę.
Teraz zaś zapytam mailowo o rozbieżności.

Robiłem bardzo dużo zmian, w tym z przenoszeniem ścian i generalnie jest naprawdę nieźle.
Chciałem gniazdko na balkonie i będzie zrobione. Będzie klimat latem i w święta :D
A jak sąsiedzi zaakceptują to i grill elektryczny...

==============================================================
Komunikat z maila taki oto

W załączniku przesyłamy proponowanie rysunki wykonawcze, wraz z kosztorysem zmian lokatorskim wycenionym przez firmę PORR. Projekty te zostały zweryfikowane przez Inspektorów Nadzoru (budowlanego, sanitarnego i elektrycznego), oraz przeanalizowana przez Generalnego Wykonawcę.
Na rysunkach, kolorem czerwonym zaznaczono elementy to usunięcia z pierwotnego projektu, kolorem zielonym elementy nowo projektowane.
Nie wykonujemy odpływu liniowego pod prysznicem.
Do przekazania do fazy realizacji, potrzebujemy podpisanego wstępnie przez Państwa skanu projektów i kosztorysu. W przypadku akceptacji, prosimy o wydrukowanie załączników, parafowanie i wysyłkę mailową skanów (prośba o szybką informację).
Nie jest możliwe wprowadzanie kolejnych zmian.
Prośba o zwrócenie uwagi na dokładność wykonania prac na budowie (otrzymane od GW):
- dokładność lokalizacji wykonania przegród/ścian +/- 25mm dla jednej ściany,
- dokładność wykonania otworów drzwiowych -10 mm/+20 mm dla wymiaru otworu w pionie i poziomie,
- dokładność lokalizacji wykonania otworów drzwiowych- +/- 25mm,
- dokładność wykonania lokalizacji gniazd w ścianach +/- 50 mm w poziomie, +/- 10mm w pionie,
Grazyna
Posty: 52
Rejestracja: 04 mar 2021, 11:49

Re: Zmiany w projekcie mieszkania

Nieprzeczytany post autor: Grazyna »

superuser pisze: 11 sie 2022, 16:51 Tak? Ja też, poza błędami w połowie pozycji ;p

Zmianę grzejnika w salonie zgłosiłeś im czy samemu finalnie zmieniasz?

Ja przerzuciłem na ścianę z oknami mającą 80cm i grzejnik miał być 600x900 (wyższy niż szerszy - co widoczne było dla GRI na schemacie i w opisie). W tabelce z wyceną jest 900x500... A w tym samym mailu od nich na schemacie na rzucie grzejnik jest opisany jako 600x900.
Przeniesienie grzejnika do 1m też było wymienione w cenniku za 100zl. Tutaj mam 0 szt, ale za to 1mb bruzdowania z wykończeniem za 162zł...

Gniazdka elektryczne zamiast przeniesione to są oznaczone jako nowe (a różnica to 50zł za przeniesienie do 1m vs 230zł za nowe).
W przedpokoju gniazdko, którego brakowało, nie ma oznaczenia. Nie skorygowali oznaczenia okapu.

Niedługo zedytuję post i dorzucę screeny, bo może ja coś źle zinterpretowałem...
U mnie na pierwotnym projekcie też nie było gniazdka w przedpokoju. Na aktualizacji dorzucili. Oznaczenie okapu też skorygowali.
I wszystko się zgadza.
Chyba to loteria kto i jak u nich zajmie się danym projektem.
Grażyna C-A
ODPOWIEDZ