Protokół uzgodnień z dnia 26.02.2020 r.

Ogólne tematy związane z nową inwestycją "Pastelowa" SM Zakoniczyn
DorotaEB

Re: Protokół uzgodnień z dnia 26.02.2020 r.

Nieprzeczytany post autor: DorotaEB »

Olus pisze: 03 mar 2021, 13:34 Ja wpisałam 21 dni tak jak jest wpisane na umowie o budowie. A wiecie co będzie z naszymi pieniądzmi jak spółdzielnia nie dostanie kredytu? Na razie ma tylko decyzje, kredyt mają dostać w sierpniu 
Przecież jest to w regulaminie, że zwracają pieniądze.
Olus
Posty: 9
Rejestracja: 03 mar 2021, 13:30

Re: Protokół uzgodnień z dnia 26.02.2020 r.

Nieprzeczytany post autor: Olus »

DorotaEB pisze: 03 mar 2021, 14:30
Olus pisze: 03 mar 2021, 13:34 Ja wpisałam 21 dni tak jak jest wpisane na umowie o budowie. A wiecie co będzie z naszymi pieniądzmi jak spółdzielnia nie dostanie kredytu? Na razie ma tylko decyzje, kredyt mają dostać w sierpniu 
Przecież jest to w regulaminie, że zwracają pieniądze.
Który to jest punkt?  ja nie widze nigdzie,  że zwracają wkład wsłasny jeżeli nie podpiszą umowy kredytowej. To że mają decyzje nie oznacza, że mają już kredyt. 
Awatar użytkownika
Vajp
Posty: 70
Rejestracja: 27 sty 2021, 20:34
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Protokół uzgodnień z dnia 26.02.2020 r.

Nieprzeczytany post autor: Vajp »

"6. W przypadku wypowiedzenia przez Spółdzielnię umowy rezerwacyjnej z powodu
odstąpienia od rozpoczęcia inwestycji na skutek np. nie uzyskania decyzji o pozwoleniu
na budowę lub nie udzielenia Spółdzielni kredytu przeznaczonego na realizację zadania
inwestycyjnego, środki wpłacone na poczet tych umów zostaną zwrócone w całości w
wysokości nominalnej (bez odsetek).
Olus
Posty: 9
Rejestracja: 03 mar 2021, 13:30

Re: Protokół uzgodnień z dnia 26.02.2020 r.

Nieprzeczytany post autor: Olus »

Vajp pisze: 03 mar 2021, 16:57 "6. W przypadku wypowiedzenia przez Spółdzielnię umowy rezerwacyjnej z powodu
odstąpienia od rozpoczęcia inwestycji na skutek np. nie uzyskania decyzji o pozwoleniu
na budowę lub nie udzielenia Spółdzielni kredytu przeznaczonego na realizację zadania
inwestycyjnego, środki wpłacone na poczet tych umów zostaną zwrócone w całości w
wysokości nominalnej (bez odsetek).
Tylko że to jest regulamin, a nie umowa. Ile czasu oni na to mają? Według mnie taki zapis musi być w "UMOWA O BUDOWĘ LOKALU MIESZKALNEGO"  i   wpisane konkretne daty. Inaczej możemy latami czekać na zwrot 
Awatar użytkownika
DorotaEB
Posty: 12
Rejestracja: 03 mar 2021, 22:31

Re: Protokół uzgodnień z dnia 26.02.2020 r.

Nieprzeczytany post autor: DorotaEB »

Olus pisze: 03 mar 2021, 18:20
Vajp pisze: 03 mar 2021, 16:57 "6. W przypadku wypowiedzenia przez Spółdzielnię umowy rezerwacyjnej z powodu
odstąpienia od rozpoczęcia inwestycji na skutek np. nie uzyskania decyzji o pozwoleniu
na budowę lub nie udzielenia Spółdzielni kredytu przeznaczonego na realizację zadania
inwestycyjnego, środki wpłacone na poczet tych umów zostaną zwrócone w całości w
wysokości nominalnej (bez odsetek).
Tylko że to jest regulamin, a nie umowa. Ile czasu oni na to mają? Według mnie taki zapis musi być w "UMOWA O BUDOWĘ LOKALU MIESZKALNEGO"  i   wpisane konkretne daty. Inaczej możemy latami czekać na zwrot 

Przecież dostali już decyzję i warunki. Teraz tylko pozbierać kasę od wszystkich i wpłacić.
Podpisujesz umowę o budowę = osiedle będzie budowane.
Jeśli by nie dostali pozytywnej decyzji kredytowej to by nawet się nie trudzili by sporządzić 320 protokołów do podpisywania i umów od budowę.
Awatar użytkownika
DorotaEB
Posty: 12
Rejestracja: 03 mar 2021, 22:31

Re: Protokół uzgodnień z dnia 26.02.2020 r.

Nieprzeczytany post autor: DorotaEB »

Jak byk
Załączniki
Screenshot_2021-03-03-23-05-30-354_pl.wp.wppoczta.jpg
EmilEA
Posty: 7
Rejestracja: 03 mar 2021, 23:10

Re: Protokół uzgodnień z dnia 26.02.2020 r.

Nieprzeczytany post autor: EmilEA »

Wierzyć się nie chce w to co się czyta 🤦‍♂️ przecież są emaile, że jest decyzja kredytowa itp. Jak się boicie, że stracicie pieniądze to po co pchacie się w tą inwestycję? Jest jeszcze czas zrezygnować, jest długa lista oczekujących więc swoje 4.000zł zgarniecie
Awatar użytkownika
DorotaEB
Posty: 12
Rejestracja: 03 mar 2021, 22:31

Re: Protokół uzgodnień z dnia 26.02.2020 r.

Nieprzeczytany post autor: DorotaEB »

Komentarz ze strony mieszkania lokatorskie "tak to niestety zawsze funkcjonuje- również w inwestycjach deweloperskich wpłacamy wkład własny przed rozpoczęciem na rachunek banku jeśli korzystamy z kredytu. Tak jak wyżej pisalismy, nie ma innej możliwości na rynku. Jeśli zas chodzi o ryzyko: inwestycja rusza tylko i wyłacznie w momencie uzyskania 100% chętnych, uzyskania pozytywnej decyzji kredytowej dla Spółdzielni i pozwolenia na budowę. Wcześniej nikt nie wpłaca wkładów. Dopiero w tym momencie rusza inwestycja. Spóldzielnia nie może miec rachunku powierniczego, bank nie ma takiej oferty dla mieszkan lokatorskich. Jeśli generalny wykonawca np. zbankrutuje- kwoty mu wpłacone będą wynikały tylko z przerobu, nic nie będzie zapłacone dopóki nie zostanie wykonane/wybudowane. Dlatego też zawsze będzie można w imie tego który zbankrutuje wybrać innego, który dokończy inwestycję - tak jak wyżej, bank nie wypłaci żadnej transzy przed wykonaniem danego etapu więc nie ma mozliwości aby wykonawca dostał pieniadze za coś, czego nie wykona."
kamilb86
Posty: 1
Rejestracja: 07 mar 2021, 11:38

Re: Protokół uzgodnień z dnia 26.02.2020 r.

Nieprzeczytany post autor: kamilb86 »

Witam.

Czy dostał ktoś już od spółdzielni termin w tym tygodniu na podpisanie umowy na budowę? Czy dzwonili Czy pisali ?
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Posty: 62
Rejestracja: 31 gru 2020, 13:06
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Protokół uzgodnień z dnia 26.02.2020 r.

Nieprzeczytany post autor: admin »

dostałem na jutro
ODPOWIEDZ