Zmiana układu hali garażowej

Awatar użytkownika
superuser
Posty: 93
Rejestracja: 02 mar 2021, 12:25
Lokalizacja: Gdańsk

Zmiana układu hali garażowej

Nieprzeczytany post autor: superuser »

Rzućcie sobie okiem na załącznik 2B (rzut miejsca parkingowego) z umowy rezerwacyjnej i podpisywanej dzisiaj umowy o budowę :)

Jutro wrzucę skany dla porównania - ale tak w skrócie:

- numeracja "startuje" odwrotnie niż wcześniej
- na ścianie łączącej między klatkami po środku pojawiają się 2 dodatkowe filary
- nie ma "potrójnych" miejsc
- obok bramy wjazdowej pojawiły się też drzwi
- pozmieniał się układ niektórych miejsc.

Z tego co dowiedziałem się na miejscu to stało się tak mniej więcej ponieważ
W klatce A połączono któreś z mniejszych mieszkań w większe - zmniejsza się więc liczba mieszkań, a wraz z nimi ilość miejsc parkingowych.
Uspokajam, by nie "atakować" spółdzielni - więcej zmian nie ma ;)
Awatar użytkownika
superuser
Posty: 93
Rejestracja: 02 mar 2021, 12:25
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zmiana układu hali garażowej

Nieprzeczytany post autor: superuser »

Obiecane skany załącznika
schemat z umowy rezerwacyjnej
schemat z umowy rezerwacyjnej
schemat z umowy o budowę
schemat z umowy o budowę
i nałożone na siebie, by wychwycić różnice
nałożone schematy hali garażowej
nałożone schematy hali garażowej
Chmurka
Posty: 8
Rejestracja: 07 lut 2021, 21:04

Re: Zmiana układu hali garażowej

Nieprzeczytany post autor: Chmurka »

Dwa miejsca parkingowe z klatki A w hali garażowej klatki B? Trochę słabo .
Awatar użytkownika
superuser
Posty: 93
Rejestracja: 02 mar 2021, 12:25
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zmiana układu hali garażowej

Nieprzeczytany post autor: superuser »

Chmurka pisze: 12 mar 2021, 10:05 Dwa miejsca parkingowe z klatki A w hali garażowej klatki B? Trochę słabo .
Wcześniej były 4 :D
między klatkami i halami nie widzę przejścia, więc chyba będą mieli dyganie na około.

Ale mają fajny taras tam na samej górze :P
Ela
Posty: 12
Rejestracja: 13 kwie 2021, 18:11

Re: Zmiana układu hali garażowej

Nieprzeczytany post autor: Ela »

No niestety to nas przenieśli do klatki B z miejscem. Więc mamy mieszkanie na ostatnim piętrze ,na innej hali i to na szarym końcu.Słabo strasznie i dziwnie bo brak przejscia miedzy halami. Nie spotkałam się z tym jeszcze.Daleko na maksa. I to cry
Jarosław_bud_D
Posty: 151
Rejestracja: 27 sty 2021, 19:58

Re: Zmiana układu hali garażowej

Nieprzeczytany post autor: Jarosław_bud_D »

U nas w bloku D klatka B też zmienili plan hali garażowej i dorzucili chyba 4 auta z klatki B. Wejscie sąsiedzi z A będą mieli chyba tylko przez bramę wjazdową. A miejsca tak zagęscili, że byly 2 auta pomiędzy słupami teraz są 3. Właśnie tak mam i to między dwoma autami. Jak sąsiedzi "parkingowi" źle/krzywo postawią auta to ja być może w środek się nie zmieszczę...i będę gitarę zawracał o przestawienie. SM nikogo nie informowali o takich zmianach. Nawet przy podpisywaniu umowy o budowę. Słabo...
Awatar użytkownika
superuser
Posty: 93
Rejestracja: 02 mar 2021, 12:25
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zmiana układu hali garażowej

Nieprzeczytany post autor: superuser »

U nas (EB) na planie pojawiły się jeszcze drzwi obok bramy wjazdowej - a obrócenie numeracji pojawiło się zapewne, aby właśnie najbliżej bramy mieli sąsiedzi z klatki A - skoro już muszą dygać.

Swoją drogą mnie to nieco dziwi - zdawało mi się, że klatki były symetryczne - więc czemu miejsca w halach miały się nie układać po równo? Może to kwestia innego umiejscowienia wjazdu. Wspominałem już, że w klatce A połączono po kilka z mniejszych mieszkań w jedno?

@Ela czy zmienił się Wam faktycznie numer mieszkania względem pierwszych planów? Aż tak na końcu nie macie, najbliżej bramy/drzwi, więc coś tam pomyśleli ;)
Ela
Posty: 12
Rejestracja: 13 kwie 2021, 18:11

Re: Zmiana układu hali garażowej

Nieprzeczytany post autor: Ela »

Tak numeracja się zmieniła z numeru mieszkania 33 na 30. Trochę nie rozumiem jak z kilku mieszkań powstało 1 to w hali piwinny pozostać miejsca wolne nie zniknąć. Chyba ,że do tego mieszkania jest więcej przydzielonych miejsc
?!
Awatar użytkownika
superuser
Posty: 93
Rejestracja: 02 mar 2021, 12:25
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zmiana układu hali garażowej

Nieprzeczytany post autor: superuser »

Wcześniej w hali klatki B było 5 miejsc (29-33) dla mieszkań z klatki A.
Skoro zmniejszyła się ilość mieszkań w klatce A, a nie ma opcji posiadania 2 miejsc, to te mieszkania, które "zniknęły" oddały miejsca tym, którzy mieli w kl. B.
No i faktycznie, w hali kl. B zrobiło się luźniej, niektórzy mają teraz miejsca o podwójnej szerokości, a tylko 2 mieszkania (29 i 30) mają teraz miejsca w w kl. B.

By móc wiedzieć co dokładnie się zmieniło trzeba albo
A) dopytać szczegółowo albo
B) wziąć rzuty klatki A przed i po zmianie i porównać

;)
Ela
Posty: 12
Rejestracja: 13 kwie 2021, 18:11

Re: Zmiana układu hali garażowej

Nieprzeczytany post autor: Ela »

Dla mnie może nie jest dziwne że miejsca są w innej hali. Dopytuję się Spoldzielni dlaczego w hali nie ma przejścia (drzwi) do przejścia wewnątrz budynku do klatki A. Tam gdzie mieszkałam budynek miał klatki od A- E i były przejścia na całej długości hal do poszczególnych klatek. Rozwiązanie wyjścia na zewnątrz przez bramę jest dziwnym i dość niebezpiecznym rozwiązaniem z którym się nie spotkałam jeszcze 🤔
ODPOWIEDZ