[Budowa] osiedla

Ogólne tematy związane z nową inwestycją "Pastelowa" SM Zakoniczyn
Borys
Posty: 10
Rejestracja: 04 lut 2021, 21:40

Re: [Budowa] osiedla

Nieprzeczytany post autor: Borys »

Że tak powiem no to grubo. Skusiła mnie cana, juz dawno mogłem kupić coś za 7k m2 w bliskim sąsiedztwie. Teraz rok zmarnowany, koszta znacząco podwyższone przez niekompetencje SM😠
marek
Posty: 14
Rejestracja: 14 maja 2021, 14:52

Re: [Budowa] osiedla

Nieprzeczytany post autor: marek »

Kris pisze: 30 wrz 2021, 9:23 Jeśli ktoś zastanawia się jak idzie postęp prac to informuje że dzisiaj przyjdzie meil ale nie polecam go czytać aby się nie denerwować 😅
Spółdzielnia czeka na zmianę decyzji kredytowej zwiększającej wartość kredytu aby móc podpisać umowę z wykonawcą. Na chwilę obecną ustalono wartość około 8 tys /m2. Jeśli Spółdzielnia dostanie zgodę oznacza to że na koniec inwestycji będziemy dopłacać 25% x 1600 zł/m2 plus ewentualny wzrost cen. Jak się Wam podoba postę prac ? 🙈😤
Mam pytanie czy to jest żart z Twojej strony czy są to informacje ze SM ???
marek
Posty: 14
Rejestracja: 14 maja 2021, 14:52

Re: [Budowa] osiedla

Nieprzeczytany post autor: marek »

Kris pisze: 30 wrz 2021, 9:23 Jeśli ktoś zastanawia się jak idzie postęp prac to informuje że dzisiaj przyjdzie meil ale nie polecam go czytać aby się nie denerwować 😅
Spółdzielnia czeka na zmianę decyzji kredytowej zwiększającej wartość kredytu aby móc podpisać umowę z wykonawcą. Na chwilę obecną ustalono wartość około 8 tys /m2. Jeśli Spółdzielnia dostanie zgodę oznacza to że na koniec inwestycji będziemy dopłacać 25% x 1600 zł/m2 plus ewentualny wzrost cen. Jak się Wam podoba postę prac ? 🙈😤
Nie strasz nas! :-) Rozmawiałem ze SM.

Dopłata będzie ALE PRZY ODBIORZE to jest po pierwsze... czyli przy ostatecznym rozliczeniu.

A dwa, że decyzja ma być już w poniedziałek... wykonawca wybrany jest... czyli w przyszłym tygodniu ruszają z tematem....

Nie wiem skąd ta kwota 8000 zł ??? Ktoś Tobie taką wartość podał... ? Dopłata będzie wymagana na 100 %... ile będzie tyle będzie chociaż nie sądzę żeby było to aż 8.000 zł na metr... skoro deweloperzy obok.. np. Murapol tan w stronę LIDLA buduje i też woła około 8500 zł ALE PAMIĘTAJMY ŻE DEWELOPER JEST podmiotem komercyjnym... który chce mieć około 30 % marży... na moje oko realna dopłata będzie wynosić około 1000 zł
marek
Posty: 14
Rejestracja: 14 maja 2021, 14:52

Re: [Budowa] osiedla

Nieprzeczytany post autor: marek »

Borys pisze: 30 wrz 2021, 11:35 Że tak powiem no to grubo. Skusiła mnie cana, juz dawno mogłem kupić coś za 7k m2 w bliskim sąsiedztwie. Teraz rok zmarnowany, koszta znacząco podwyższone przez niekompetencje SM😠
To nie jest tak do końca jak piszesz... weź pod uwagę że masz parking podziemny w cenie... a za taki parking dekpol żąda na inwestycji obok aż 30 000 zł.

Druga sprawa w przypadku zakupu od dewelopera na kredyt hipoteczny .. to dla porównania tu te koszty finansowania są znacznie korzystniejsze niż w banku komercyjnym jako dla klienta indywidualnego itd...

Kolejna sprawa że ta inwestycja nam indywidualnie NIE OBNIŻA ZDOLNOŚCI KREDYTOWEJ bo nie będzie w biku u nas rejestrowana...

Nie wiem czy w ogóle wzięliście pod uwagę powyższe kwestie.... ? ? ? :-)
DorotaM
Posty: 33
Rejestracja: 07 kwie 2021, 23:38

Re: [Budowa] osiedla

Nieprzeczytany post autor: DorotaM »

Ja ciągle żyję nadzieją, że będzie dobrze...🤗
Kris
Posty: 4
Rejestracja: 26 sie 2021, 16:20

Re: [Budowa] osiedla

Nieprzeczytany post autor: Kris »

Napisałem przecież o dopłacie „na koniec inwestycji” tj. w 2023 roku jak podaje spółdzielnia.

Wartość 8 tys /m2 taką dzisiaj usłyszałem od spółdzielni podczas rozmowy i taka został przedstawiona we wniosku do Banku o zmianę kwoty kredytu.
Kris
Posty: 4
Rejestracja: 26 sie 2021, 16:20

Re: [Budowa] osiedla

Nieprzeczytany post autor: Kris »

Decyzja „podobno” ma być do końca tygodnia - przypominam że budowa miała się już rozpocząć kilka razy więc kolejny termin podany przez SM nie jest niczym pewnym 😅
Awatar użytkownika
superuser
Posty: 93
Rejestracja: 02 mar 2021, 12:25
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Budowa] osiedla

Nieprzeczytany post autor: superuser »

Przyszedł i on - wyczekiwany mail:
Zrzut ekranu 2021-09-30 142824.png
a załącznik PDF załączony do posta ;)
Zrzut ekranu 2021-09-30 143138.png
Załączniki
Pastelowa 30.09.2021.pdf
(582.63 KiB) Pobrany 90 razy
Awatar użytkownika
gosiata1
Posty: 43
Rejestracja: 02 maja 2021, 16:14

Re: [Budowa] osiedla

Nieprzeczytany post autor: gosiata1 »

No i dalej nie wiemy kto został wykonawcą :? :roll:
marek
Posty: 14
Rejestracja: 14 maja 2021, 14:52

Re: [Budowa] osiedla

Nieprzeczytany post autor: marek »

Słuchajcie, o co chodzi z tym 24 zł m2 ?
Jeżeli dobrze rozumiem, że miesięczna rata będzie wyższa o 24 zł m2 ... czyli jeżeli mieszkanie ma 40 m2 to wygeneruje nam ratę wyższą aż o 960 zł miesięcznie ... ??? Coś tu chyba jest nie halo.... jeżeli tak jest to jakaś masakra.. rata miała wynosić z tego co pamiętam za lokal około 900 zł czyli wzrosłaby o 100% ? (mówię o samej racie dla banku bez opłat eksploatacyjnych )


Jak to rozumiecie i co o tym sądzicie ..... ?
ODPOWIEDZ