[Budowa] osiedla

Ogólne tematy związane z nową inwestycją "Pastelowa" SM Zakoniczyn
Awatar użytkownika
Czarek_EB_3p
Posty: 203
Rejestracja: 19 kwie 2021, 23:57

Re: [Budowa] osiedla

Nieprzeczytany post autor: Czarek_EB_3p »

Widzę, że zrezygnowano z zadaszenia na trzecim piętrze.
Może sąsiad coś więcej wie jak to jest w innych budynkach?
Jestem z budynku E z trzeciego piętra i martwi mnie ta zmiana.

Jeżeli zrezygnowano z zadaszenia to może jest szansa na montaż markizy, oczywiście dobranej za zgodą SM pod kolorystykę elewacji?
Awatar użytkownika
root
Posty: 79
Rejestracja: 04 lut 2021, 10:51
Lokalizacja: London

Re: [Budowa] osiedla

Nieprzeczytany post autor: root »

No a ja jestem z tej samej klatki co Ty i teraz widzę, że na tym rzucie lokalu z grzejnikami, taras mam mniejszy o 5m^2, niż w umowie :evil:
Grzesiek
Awatar użytkownika
Czarek_EB_3p
Posty: 203
Rejestracja: 19 kwie 2021, 23:57

Re: [Budowa] osiedla

Nieprzeczytany post autor: Czarek_EB_3p »

Witam niedalekiego sąsiada.

Nie pozostaje nam nic innego jak pisać maile, maile i jeszcze raz maile do SM.
Bo potem będzie, ależ Pan nie zwracał na to uwagi i co nam teraz Pan zrobi?

============================================================
Popełniłem pierwszego maila (mieszkanie 39m2, dwa pokoje).

Kontaktuję się z Państwem w sprawie niezgodności, jakie odnajduję w przekazanej dokumentacji lokalu EB31, będącej podstawą zmian aranżacyjnych.
1. W przedpokoju / holu nie ma gniazdka 230V.
2. Oznaczenie okapu jest nieprawidłowe. Która wysokość montażu faktycznie obowiązuje?
3. Kaloryfer w pokoju z aneksem koliduje z gniazdkiem 230V.
4. W małym pokoju / sypialni nie ma gniazdka RTV.

W opublikowanych wizualizacjach budynków balkony na trzecim piętrze mają zadaszenia.
Czy prawdą jest, że z nich zrezygnowano?
Jeżeli zrezygnowano z zadaszeń, czy jest możliwość montażu markizy?
Awatar użytkownika
root
Posty: 79
Rejestracja: 04 lut 2021, 10:51
Lokalizacja: London

Re: [Budowa] osiedla

Nieprzeczytany post autor: root »

Dostałem odpowiedź ze SM. Mam wyjebane na ten zapis, że to wiadomość tylko do mojej informacji. Wszyscy powinniśmy to wiedzieć.
Ujebali mi 5m^2 tarasu, bo rzekomo jakieś kiedyś zebranie zarządu było, bo był wymóg, aby Spółdzielnia dostała kredyt, to ma być więcej terenów zielonych, dlatego ujebali mi 5m^2 tarasu, nawet mnie o tym nie raczyli poinformować. Ludzie posprawdzajcie sobie z tymi planami co teraz przyszły odnośnie instalacji mediów, czy metry Wam się zgadzają, bo ja sobie tylko porównanie zrobiłem, przy sprawdzaniu tych nieszczęsnych gniazdek i k***a oczywiście zawsze czegoś się doszukam i znalazłem 5m^2 mniej tarasu. Ja pierdole co za kraj matactw.
Amber Gold odrazu mi przyszło na myśl. A jestem z Dolnego Śląska.
To jest Polska.
Grzesiek
Chmurka
Posty: 8
Rejestracja: 07 lut 2021, 21:04

Re: [Budowa] osiedla

Nieprzeczytany post autor: Chmurka »

Awatar użytkownika
superuser
Posty: 93
Rejestracja: 02 mar 2021, 12:25
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Budowa] osiedla

Nieprzeczytany post autor: superuser »

Chmurka pisze: 09 kwie 2022, 7:13
gosiata1 pisze: 06 kwie 2022, 18:32 Jest I filmik😁
Ten sam film, ale różne linki?
bogdan.bigos
Posty: 25
Rejestracja: 03 lis 2021, 19:52

Re: [Budowa] osiedla

Nieprzeczytany post autor: bogdan.bigos »

root pisze: 08 kwie 2022, 13:26 Dostałem odpowiedź ze SM. Mam wyjebane na ten zapis, że to wiadomość tylko do mojej informacji. Wszyscy powinniśmy to wiedzieć.
Ujebali mi 5m^2 tarasu, bo rzekomo jakieś kiedyś zebranie zarządu było, bo był wymóg, aby Spółdzielnia dostała kredyt, to ma być więcej terenów zielonych, dlatego ujebali mi 5m^2 tarasu, nawet mnie o tym nie raczyli poinformować. Ludzie posprawdzajcie sobie z tymi planami co teraz przyszły odnośnie instalacji mediów, czy metry Wam się zgadzają, bo ja sobie tylko porównanie zrobiłem, przy sprawdzaniu tych nieszczęsnych gniazdek i k***a oczywiście zawsze czegoś się doszukam i znalazłem 5m^2 mniej tarasu. Ja pierdole co za kraj matactw.
Amber Gold odrazu mi przyszło na myśl. A jestem z Dolnego Śląska.
To jest Polska.
Było faktycznie zebranie odnośnie tarasów i zmiany wyglądu konstrukcji zadaszenia. W zeszłym roku. Nie orientuje się jak było z informowaniem osób, bo mnie to nie dotyczyło. Z tego co mi wiadomo to pojawiła się jedna osoba/para.

Co do planów i różnic to powtarzałem, ale już mi się nie chcę powoli. Nie kupujemy gotowego mieszkania u dewelopera tylko wiążemy się umową ze spółdzielnią. To jest inna para kaloszy. Zapewniam, że takie zmiany zachodzą niemal zawsze niezależnie czy to osiedle spółdzielcze, deweloperskie czy inne wariacje. Myślisz Polska? Przerabiałem i za granicą. Że trzeba było przestawiać gotowe ścianki albo wycinać gdzie indziej otwory na drzwi, bo "komuś" się plany zmieniły.

Żeby nie było też mam parę obiekcji na te tematy, ale też staram się ogarniać sytuację, bo nie chcę się za bardzo denerwować. Powtarzam, że jak najbardziej pytać, pisać, ale też spokojnie. To też tylko ludzie.

Mi też zmienił się wymiar mieszkania. Prawie metr więcej... Ostateczna umową i tak będzie wszystko weryfikowała.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
root
Posty: 79
Rejestracja: 04 lut 2021, 10:51
Lokalizacja: London

Re: [Budowa] osiedla

Nieprzeczytany post autor: root »

Wiadomo, że ostatecznie, każdy będzie miał inny metraż mieszkania, niż w umowie +/- 1m^2, ale nie 5m^2 tarasu, szkoda, że 15m^2 nie ucieli, dla mnie to szok. A może ze względu na te metry tarasu wziąłem to mieszkanie a nie inne.
Co do tych tarasów to była mowa jakaś w przeszłości o zmianie tarasów, ale na ostatnim piętrze, a nie na paterze, więc to dla mnie nowa rzecz.
Tymbardziej, że sam to zauważyłem.
Rozumiem nie informowanie klienta, gdy coś mu się wiecej daje, ale gdy się zabiera, conajmniej wypadałoby poinformować, nie każdy ma czas uczestniczyć w zebraniach.
Zresztą nie zamierzam być obojętny, gdy dzieje mi się krzywda i nigdy nie będę ;)
Grzesiek
Awatar użytkownika
root
Posty: 79
Rejestracja: 04 lut 2021, 10:51
Lokalizacja: London

Re: [Budowa] osiedla

Nieprzeczytany post autor: root »

Z tego filmiku wnioskuje, że to budynki D i F powstają, czyż nie?
Grzesiek
bogdan.bigos
Posty: 25
Rejestracja: 03 lis 2021, 19:52

Re: [Budowa] osiedla

Nieprzeczytany post autor: bogdan.bigos »

root pisze: 10 kwie 2022, 12:31 Wiadomo, że ostatecznie, każdy będzie miał inny metraż mieszkania, niż w umowie +/- 1m^2, ale nie 5m^2 tarasu, szkoda, że 15m^2 nie ucieli, dla mnie to szok. A może ze względu na te metry tarasu wziąłem to mieszkanie a nie inne.
Co do tych tarasów to była mowa jakaś w przeszłości o zmianie tarasów, ale na ostatnim piętrze, a nie na paterze, więc to dla mnie nowa rzecz.
Tymbardziej, że sam to zauważyłem.
Rozumiem nie informowanie klienta, gdy coś mu się wiecej daje, ale gdy się zabiera, conajmniej wypadałoby poinformować, nie każdy ma czas uczestniczyć w zebraniach.
Zresztą nie zamierzam być obojętny, gdy dzieje mi się krzywda i nigdy nie będę ;)
No cóż. Nikt tu raczej nie mówi o obojętności. Na pewno nie ja. Jestem ostatni jeżeli chodzi o odpuszczanie. Sprawę tarasu na parterze poznaje od Ciebie, więc jedyne co mogę powiedzieć to tyle, że na pewno brak komunikatu odpowiednio bym skomentował po prostu w spółdzielni. Ale ciężko będzie Ci coś wywalczyć. Załatwianie tego mailowo w takim przypadku nie ma sensu. Przynajmniej ja na pewno pojawilbym się na miejscu. 😏 Nie denerwuj się i na spokojnie.

Tak wydaje mi się, że D i F. D na pewno.
ODPOWIEDZ