[Budowa] osiedla

Ogólne tematy związane z nową inwestycją "Pastelowa" SM Zakoniczyn
bajeczne01
Posty: 1
Rejestracja: 02 lis 2021, 19:29

Re: [Budowa] osiedla

Nieprzeczytany post autor: bajeczne01 »

To są jaja jakieś, naprawdę trzeba mieć wiele cierpliwości... Trwają negocjacje czyli co, cena może wzrosnąć jeszcze bardziej?! Nad czym negocjują?
Daria W
Posty: 12
Rejestracja: 19 maja 2021, 17:53

Re: [Budowa] osiedla

Nieprzeczytany post autor: Daria W »

Przyznam szczerze,że nie wiem co robić , w głowie mam czarny scenariusz..nie chce rezygnować bardzo cieszyłam się na to mieszkanie ale zaczynam odczuwać niepokój i mieć obawy czy budowa dojdzie do skutku ..a jakie są wasze odczucia ?jak dla mnie spółdzielnia zachowuje się bardzo nieprofesjonalnie ...minęło z pół roku od momentu kiedy wymieniali nam firmy ,które zgłosiły się do przetargu a teraz dosłownie tajemnice robią z tego , którą wybrali ...teraz dochodzą kolejne dziwne zagrywki jak chociażby zmiany w projekcie, nigdy domu od podstaw nie budowałam ale czy nie jest tak ,że najpierw powinni udać się gdzie trzeba z projektami budynków ,ktoś przybija pieczątką i dopiero nam przedstawiają projekty tego co sprzedają ,bo zaraz się może jeszcze okaże ,że w sumie to działkę kupili za naszą gotówkę ale nie ma zgody na budowę ..ktoś napisał ,że znów negocjują warunki z wykonawcą ,to skąd się wzięła ta zwyżka 25% skoro oni dopiero negocjują z tą "tajemniczą" firmą,która ma postawić nasze osiedle ...wczoraj napisałam dość długą wiadomość do spółdzielni,zwykle odpisywali najpóźniej dnia następnego a teraz cisza ...może się obrazili ,bo domagam się zbyt wielu informacji ale chyba mamy prawo wiedzieć co się dzieje ,wielu z nas przelało na konto spółdzielni swoje oszczędności życia ..kochani przyszli sąsiedzi ,jak wkoncu to wszystko dojdzie do skutku i wreszcie odbierzemy klucze od naszych mieszkań koniecznie zorganizujmy osiedlową,pastelową parapetówkę 💪. Pozdrawiam wszystkich 😊
Grazyna
Posty: 52
Rejestracja: 04 mar 2021, 11:49

Re: [Budowa] osiedla

Nieprzeczytany post autor: Grazyna »

Daria W pisze: 03 lis 2021, 19:42 Przyznam szczerze,że nie wiem co robić , w głowie mam czarny scenariusz..nie chce rezygnować bardzo cieszyłam się na to mieszkanie ale zaczynam odczuwać niepokój i mieć obawy czy budowa dojdzie do skutku ..a jakie są wasze odczucia ?jak dla mnie spółdzielnia zachowuje się bardzo nieprofesjonalnie ...minęło z pół roku od momentu kiedy wymieniali nam firmy ,które zgłosiły się do przetargu a teraz dosłownie tajemnice robią z tego , którą wybrali ...teraz dochodzą kolejne dziwne zagrywki jak chociażby zmiany w projekcie, nigdy domu od podstaw nie budowałam ale czy nie jest tak ,że najpierw powinni udać się gdzie trzeba z projektami budynków ,ktoś przybija pieczątką i dopiero nam przedstawiają projekty tego co sprzedają ,bo zaraz się może jeszcze okaże ,że w sumie to działkę kupili za naszą gotówkę ale nie ma zgody na budowę ..ktoś napisał ,że znów negocjują warunki z wykonawcą ,to skąd się wzięła ta zwyżka 25% skoro oni dopiero negocjują z tą "tajemniczą" firmą,która ma postawić nasze osiedle ...wczoraj napisałam dość długą wiadomość do spółdzielni,zwykle odpisywali najpóźniej dnia następnego a teraz cisza ...może się obrazili ,bo domagam się zbyt wielu informacji ale chyba mamy prawo wiedzieć co się dzieje ,wielu z nas przelało na konto spółdzielni swoje oszczędności życia ..kochani przyszli sąsiedzi ,jak wkoncu to wszystko dojdzie do skutku i wreszcie odbierzemy klucze od naszych mieszkań koniecznie zorganizujmy osiedlową,pastelową parapetówkę 💪. Pozdrawiam wszystkich 😊
Daria, nie jesteś sama. Ja też mam coraz więcej wątpliwości i czuję się oszukana przez spółdzielnię. Nie wiem jak długo uda mi się wytrwać w tej niewiedzy. Też napisałam do spółdzielni, w piątek. Chciałam odpowiedzi na podstawowe pytania. Do dzisiaj nie odpisali.
Miejmy nadzieję, że nas miło PP zaskoczy i w piątek otrzymamy informację, że zaczynają kopać pod nasz dom😊 Trzymajmy się! I będzie pastelowa parapetówka🤗 pozdrawiam😊
Grażyna C-A
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Posty: 62
Rejestracja: 31 gru 2020, 13:06
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Budowa] osiedla

Nieprzeczytany post autor: admin »

1B649B2D-35C3-45A8-8508-41D68B2DFE9F.png
Jarosław_bud_D
Posty: 151
Rejestracja: 27 sty 2021, 19:58

Re: [Budowa] osiedla

Nieprzeczytany post autor: Jarosław_bud_D »

No to zaczekajmy do jutra...😣
Awatar użytkownika
Gregory669
Posty: 76
Rejestracja: 13 sty 2021, 21:35

Re: [Budowa] osiedla

Nieprzeczytany post autor: Gregory669 »

Dzięki za info 👌
Awatar użytkownika
root
Posty: 79
Rejestracja: 04 lut 2021, 10:51
Lokalizacja: London

Re: [Budowa] osiedla

Nieprzeczytany post autor: root »

Oglądając kanały Sapera, Odyna i Adiego z Wejherowa, to na bank coś w ziemi leży z czasów wojen. Zwłaszcza, że to tereny przy Gdańsku, a tu zawsze coś się działo.
Ale bądźmy dobrej nadziei może na Naszej działce skarb złota wykopią. Tylko, że zgodnie z pojerbanym prawem polskim skarb pójdzie do skarbu państwa a nie w Nasze ręce, tak jakby to było w USA.
Także miesznae uczucia mam.

A jak to w ogóle jest, to poczas budowy jak coś natrafią, to wtedy archeologów wołają i prace budowlane są wstrzymywane, czy to przed otrzymaniem pozwolenia na budowe archeolodzy wstępnie przeczesują teren wykrywaczami metali?
Lepiej żeby nic natrafili ;)
Grzesiek
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Posty: 62
Rejestracja: 31 gru 2020, 13:06
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Budowa] osiedla

Nieprzeczytany post autor: admin »

To zależy od kierownika, jak mądry to każe zakopać obok i nic nie mówić 😆
Awatar użytkownika
root
Posty: 79
Rejestracja: 04 lut 2021, 10:51
Lokalizacja: London

Re: [Budowa] osiedla

Nieprzeczytany post autor: root »

admin pisze: 04 lis 2021, 12:24 To zależy od kierownika, jak mądry to każe zakopać obok i nic nie mówić 😆
yess
Grzesiek
Jarosław_bud_D
Posty: 151
Rejestracja: 27 sty 2021, 19:58

Re: [Budowa] osiedla

Nieprzeczytany post autor: Jarosław_bud_D »

W takiej sytuacji zanim wykonawca wejdzie na działkę, to sami przekopmy działkę szpadlami....w poszukiwaniu skarbów, jak w książce i filmie "Konopielka"...😉 Kto nie czytał lub nie oglądał -polecam.
ODPOWIEDZ