[Budowa] osiedla

Ogólne tematy związane z nową inwestycją "Pastelowa" SM Zakoniczyn
Grazyna
Posty: 52
Rejestracja: 04 mar 2021, 11:49

Re: [Budowa] osiedla

Nieprzeczytany post autor: Grazyna »

Czarek_EB_3p pisze: 17 paź 2021, 12:46 Wyczuwam postawę roszczeniową.
Czekamy na mieszkanie "z przydziału".

Przez minimum kwartał były do wyboru, do koloru mieszkania dwupokojowe. Spółdzielnia reklamowała się w radio. Zapewne niektórym to za mało, ale potrzebujący i aktywnie przeszukujący 3M rynek nieruchomości mieli szansę na mieszkanie. Do tych osób również zaliczam się ja. Nabyłem mieszkanie w drugiej turze dla tych spoza Spółdzielni. Niezbyt mi pasuje 39m2, ale gdzieś przecież mieszkać muszę.

Należy pamiętać, że jest to inwestycja Spółdzielni, a nie gminna.
Chętni zrzucili się na zakup działki, zaś w naszym imieniu Spółdzielnia bierze kredyt w BGK i budujemy.

Piszę o tym, bo istotnym jest czas zamknięcia listy chętnych na mieszkania i zebranie wkładów własnych. Tutaj istotny jest czas.

Gmina może się huśtać z tempem inwestycji i kwalifikacją chętnych. My nie.

============================
Apeluję do Admina o wprowadzenie zasad weryfikacji nowych Forumowiczów, gdyż zaczyna się robić nasz polski grajdołek, w którym każdy naparza się z każdym.

Jestem zdania, że dostęp do forum powinny mieć tylko osoby, które mają umowę ze Spółdzielnią. Oczywiście poza KUPIĘ, SPRZEDAM dostępnymi dla wszystkich z zewnątrz.
Czarek_EB_3p jestem tego samego zdania. Odnoszę wrażenie, że osób z podpisanymi umowami, jak i przyszłych mieszkańców jest tutaj niewielu.
pozdrawiam ;)
Grażyna C-A
Marecki
Posty: 4
Rejestracja: 23 lip 2021, 12:37

Re: [Budowa] osiedla

Nieprzeczytany post autor: Marecki »

Zmieniając trochę temat. Czy ktoś się orientuje, czy Pastelowa będzie doprowadzona do Starogardzkiej?

Poza tym, dziś dopiero zauważyłem, że budynek C ma lokale na parterze - liczę na żabkę lub dobrą piekarnię ;)
Grazyna
Posty: 52
Rejestracja: 04 mar 2021, 11:49

Re: [Budowa] osiedla

Nieprzeczytany post autor: Grazyna »

Marecki pisze: 18 paź 2021, 17:30 Zmieniając trochę temat. Czy ktoś się orientuje, czy Pastelowa będzie doprowadzona do Starogardzkiej?

Poza tym, dziś dopiero zauważyłem, że budynek C ma lokale na parterze - liczę na żabkę lub dobrą piekarnię ;)
To tak przy okazji zapraszam z tą ciepłą bagietką z naszej piekarni, lub żabki, na kawę na 2p.w.C. :D
Pozdrawiam😉
Grażyna C-A
Awatar użytkownika
Czarek_EB_3p
Posty: 203
Rejestracja: 19 kwie 2021, 23:57

Re: [Budowa] osiedla

Nieprzeczytany post autor: Czarek_EB_3p »

Postawiłbym tezę, że Pastelowa połączy się ze Starogardzką. Będzie ciągnięta obok naszego osiedla i umożliwi cywilizowany dojazd również do osiedla Dekpolu, co widać na ich planach.

Co do lokali usługowych to mają być jako mieszane w bydynku C, ale i A.
Tylko usługowe w budynku B, co wygląda mi na siedzibę SM, ale tutaj to spekuluję.
Awatar użytkownika
Doris
Posty: 72
Rejestracja: 03 mar 2021, 18:40

Re: [Budowa] osiedla

Nieprzeczytany post autor: Doris »

"Byłam wczoraj w spółdzielni gdzie dowiedziałam się, że jeśli wszystko dobrze pójdzie umowa z wykonawca zostanie podpisana w następnym tygodniu i wtedy wykonawca ma czas 7dni na rozpoczęcie budowy. Wiec za 2tygodnie już powinno się ruszyć."
Takie info na fb od jednej przyszlej mieszkanki. Co myślicie? Uda się? Stwierdzenie, jesli wszystko dobrze pójdzie, jest trochę ogólnikowe i dalej nie chcą podać, kto będzie budować.
Doris CA
Awatar użytkownika
gosiata1
Posty: 43
Rejestracja: 02 maja 2021, 16:14

Re: [Budowa] osiedla

Nieprzeczytany post autor: gosiata1 »

Doris pisze: 21 paź 2021, 20:23 Co myślicie? Uda się?
Myślę że może się udać. Podejrzewam, że wykonawca też będzie cisnął, żeby w końcu zacząć budowę bo czas mu ucieka.
Eugeniusz
Posty: 1
Rejestracja: 22 paź 2021, 12:27

Re: [Budowa] osiedla

Nieprzeczytany post autor: Eugeniusz »

Witam.
Ostatnio zmieniony 27 paź 2021, 12:34 przez Eugeniusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Doris
Posty: 72
Rejestracja: 03 mar 2021, 18:40

Re: [Budowa] osiedla

Nieprzeczytany post autor: Doris »

Eugeniusz pisze: 22 paź 2021, 12:51 Witam. Rezegnuje z udzialu. Kto chetny odkupic 39m2 parter z ogrodkiem?
Prosze spojrzec w zakladkę kupię. Tak byla chętna Pani.
Doris CA
OskarL
Posty: 16
Rejestracja: 25 lip 2021, 5:59

Re: [Budowa] osiedla

Nieprzeczytany post autor: OskarL »

Eugeniusz pisze: 22 paź 2021, 12:51 Witam. Rezegnuje z udzialu. Kto chetny odkupic 39m2 parter z ogrodkiem?
Poproszę o informacje na mail: oskarcurry@gmail.com
Patryk8325
Posty: 5
Rejestracja: 19 mar 2021, 15:35

Re: [Budowa] osiedla

Nieprzeczytany post autor: Patryk8325 »

Cześć.
Orientujecie się może czy ten odgrodzony teren to nasze przyszłe mieszkania?
Załączniki
received_317215613070212.jpeg
received_1989081657925981.jpeg
ODPOWIEDZ