[Budowa] osiedla

Ogólne tematy związane z nową inwestycją "Pastelowa" SM Zakoniczyn
KasiaZ
Posty: 35
Rejestracja: 28 sty 2021, 12:34

Re: [Budowa] osiedla

Nieprzeczytany post autor: KasiaZ »

gosiata1 pisze: 14 paź 2021, 10:18 W przyszłym tygodniu podobno ma być mail ze spółdzielni.
Zastanawiam się, czy to dobrze, czy źle. Zwłaszcza, że jeszcze nie minął termin na złożenie rezygnacji.
Daria pisze: 15 paź 2021, 7:30 Dla własnego użytku. :)
Ja też.
Awatar użytkownika
gosiata1
Posty: 43
Rejestracja: 02 maja 2021, 16:14

Re: [Budowa] osiedla

Nieprzeczytany post autor: gosiata1 »

Ewelina pisze: 14 paź 2021, 12:10 Hej mam pytanie tak bardziej z ciekawości :) kupiliscie mieszkanie dla wlasnego użytku czy żeby wynajmować ?
Pozdrawiam
Dla własnego użytku ;)
Awatar użytkownika
Doris
Posty: 72
Rejestracja: 03 mar 2021, 18:40

Re: [Budowa] osiedla

Nieprzeczytany post autor: Doris »

A ja mam pytanie , czy się orientujecie, czy faktycznie jest tak dużo chętnych na te mieszkania i w razie co, nie bedzie problemu z odsprzedażą? :roll:
Doris CA
Grazyna
Posty: 52
Rejestracja: 04 mar 2021, 11:49

Re: [Budowa] osiedla

Nieprzeczytany post autor: Grazyna »

Daria pisze: 15 paź 2021, 7:30 Dla własnego użytku. :)
ja też :)
Grażyna C-A
Awatar użytkownika
gosiata1
Posty: 43
Rejestracja: 02 maja 2021, 16:14

Re: [Budowa] osiedla

Nieprzeczytany post autor: gosiata1 »

Doris pisze: 15 paź 2021, 10:43 A ja mam pytanie , czy się orientujecie, czy faktycznie jest tak dużo chętnych na te mieszkania i w razie co, nie bedzie problemu z odsprzedażą? :roll:
Podobno mają listę rezerwową. Także podejrzewam, że nie będzie problemu.
Marta
Posty: 20
Rejestracja: 27 lut 2021, 15:30

Re: [Budowa] osiedla

Nieprzeczytany post autor: Marta »

Ewelina pisze: 14 paź 2021, 12:10 Hej mam pytanie tak bardziej z ciekawości :) kupiliscie mieszkanie dla wlasnego użytku czy żeby wynajmować ?
Pozdrawiam
Dla Siebie:)
Awatar użytkownika
Czarek_EB_3p
Posty: 203
Rejestracja: 19 kwie 2021, 23:57

Re: [Budowa] osiedla

Nieprzeczytany post autor: Czarek_EB_3p »

Mieszkanie nabyłem dla siebie.

Co do nabywania mieszkań z tej inwestycji na wynajem to moim zdaniem nie najlepszy pomysł.
1. Cena nie jest znana tzn. dopiero po rozliczeniu inwestycji wyjdzie koszt m2. Mając zdolność kredytową lub wolne środki i chcąc bawić się w wynajem dokonałbym zakupu u dewelopera, aby zafiksować cenę. Druga połowa 2020 roku była jeszcze niezłą okazją.
2. Zakładając, że nie mam zdolności kredytowej, obawiałbym się nieuczciwych najemców, co istotnie generuje zbyt duże ryzyko dla mnie.

Generalnie wychodzę z założenia, że zdolność kredytowa w banku z punktu ziszczenia się różnych ryzyk jest wskazówką lepszej sytuacji gotówkowej / przychodowej delikwenta.
Marlene.
Posty: 21
Rejestracja: 20 sie 2021, 20:26

Re: [Budowa] osiedla

Nieprzeczytany post autor: Marlene. »

Docelowo dla syna ... wcześniej pod wynajem ale raczej nie dla obcych.
Londzia_89
Posty: 4
Rejestracja: 23 wrz 2021, 16:54

Re: [Budowa] osiedla

Nieprzeczytany post autor: Londzia_89 »

A ja uważam ze powinna byc jakaś wreyfikacja.Osoby,które biora takie mieszkania na wynajem automatycznie zabieraja mieszkania osobom które faktycznie czekaja na "swoje" wymarzone mieszkanie. Dla mnie to dyskryminujące ze osoba która stać na to zeby wydać kase na wkład ma mozliwość wynajmu a inni muszą kombinowac na wynajmie ponieważ własnie dzięki takim osobom mieszkania rezeszły się jak świeże bułki...
Awatar użytkownika
Czarek_EB_3p
Posty: 203
Rejestracja: 19 kwie 2021, 23:57

Re: [Budowa] osiedla

Nieprzeczytany post autor: Czarek_EB_3p »

Wyczuwam postawę roszczeniową.
Czekamy na mieszkanie "z przydziału".

Przez minimum kwartał były do wyboru, do koloru mieszkania dwupokojowe. Spółdzielnia reklamowała się w radio. Zapewne niektórym to za mało, ale potrzebujący i aktywnie przeszukujący 3M rynek nieruchomości mieli szansę na mieszkanie. Do tych osób również zaliczam się ja. Nabyłem mieszkanie w drugiej turze dla tych spoza Spółdzielni. Niezbyt mi pasuje 39m2, ale gdzieś przecież mieszkać muszę.

Należy pamiętać, że jest to inwestycja Spółdzielni, a nie gminna.
Chętni zrzucili się na zakup działki, zaś w naszym imieniu Spółdzielnia bierze kredyt w BGK i budujemy.

Piszę o tym, bo istotnym jest czas zamknięcia listy chętnych na mieszkania i zebranie wkładów własnych. Tutaj istotny jest czas.

Gmina może się huśtać z tempem inwestycji i kwalifikacją chętnych. My nie.

============================
Apeluję do Admina o wprowadzenie zasad weryfikacji nowych Forumowiczów, gdyż zaczyna się robić nasz polski grajdołek, w którym każdy naparza się z każdym.

Jestem zdania, że dostęp do forum powinny mieć tylko osoby, które mają umowę ze Spółdzielnią. Oczywiście poza KUPIĘ, SPRZEDAM dostępnymi dla wszystkich z zewnątrz.
ODPOWIEDZ