Wybór przychodni i lekarza pierwszego kontaktu na NFZ

Ogólne tematy związane z nową inwestycją "Pastelowa" SM Zakoniczyn
Awatar użytkownika
Czarek_EB_3p
Posty: 209
Rejestracja: 19 kwie 2021, 23:57

Wybór przychodni i lekarza pierwszego kontaktu na NFZ

Nieprzeczytany post autor: Czarek_EB_3p »

Zbliża się powoli zasiedlenie naszego osiedla. Przed każdym z Nas pojawi się kwestia wyboru lekarza pierwszego kontaktu. Może część z Was ma już jakieś lokalne doświadczenia ze służbą zdrowia na kontrakcie NFZ. Piszcie proszę do jakiej przychodni i do jakiego lekarza warto się zapisać. Podajcie proszę, czy to lekarz dla dzieci, czy dla dorosłych. Może wiecie, co taka przychodnia oferuje dodatkowo: brak barier dla osób niepełnosprawnych, gabinet USG, gabinet RTG, czy inne ważne usługi finansowane z NFZ.
Marian
Posty: 20
Rejestracja: 07 maja 2023, 14:35

Re: Wybór przychodni i lekarza pierwszego kontaktu na NFZ

Nieprzeczytany post autor: Marian »

Ty tak na poważnie?
Awatar użytkownika
Czarek_EB_3p
Posty: 209
Rejestracja: 19 kwie 2021, 23:57

Re: Wybór przychodni i lekarza pierwszego kontaktu na NFZ

Nieprzeczytany post autor: Czarek_EB_3p »

Co w tym dziwnego / niepoważnego?
Poczytaj o koniowale w Borkowie to zrozumiesz, że to nader ważny wybór.
Marian
Posty: 20
Rejestracja: 07 maja 2023, 14:35

Re: Wybór przychodni i lekarza pierwszego kontaktu na NFZ

Nieprzeczytany post autor: Marian »

Nie chodzę do lekarza to wydaje misie to dziwne pytanie.Poza tym chyba można zostać w aktualnej przychodni która jest sprawdzona.Czy się mylę?
Awatar użytkownika
Czarek_EB_3p
Posty: 209
Rejestracja: 19 kwie 2021, 23:57

Re: Wybór przychodni i lekarza pierwszego kontaktu na NFZ

Nieprzeczytany post autor: Czarek_EB_3p »

Można tak samo jak mogę się zapisać do dowolnej przychodni, nawet 300 km od miejsca zamieszkania. U mnie byłaby to wycieczka do Gdyni na Obłuże. Lubię swojego lekarza, jednak nie aż tak bardzo :)
beat51
Posty: 4
Rejestracja: 05 lut 2024, 17:14

Re: Wybór przychodni i lekarza pierwszego kontaktu na NFZ

Nieprzeczytany post autor: beat51 »

Marian pisze: 26 kwie 2024, 18:15 Ty tak na poważnie?
Podoba mi się ten gościu . Chciałabym takiego sąsiada yess
Marian
Posty: 20
Rejestracja: 07 maja 2023, 14:35

Re: Wybór przychodni i lekarza pierwszego kontaktu na NFZ

Nieprzeczytany post autor: Marian »

Może i tak będzie 8-)
MartineZ.
Posty: 4
Rejestracja: 07 mar 2021, 16:03

Re: Wybór przychodni i lekarza pierwszego kontaktu na NFZ

Nieprzeczytany post autor: MartineZ. »

Czarek_EB_3p pisze: 26 kwie 2024, 11:13 Zbliża się powoli zasiedlenie naszego osiedla. Przed każdym z Nas pojawi się kwestia wyboru lekarza pierwszego kontaktu. Może część z Was ma już jakieś lokalne doświadczenia ze służbą zdrowia na kontrakcie NFZ. Piszcie proszę do jakiej przychodni i do jakiego lekarza warto się zapisać. Podajcie proszę, czy to lekarz dla dzieci, czy dla dorosłych. Może wiecie, co taka przychodnia oferuje dodatkowo: brak barier dla osób niepełnosprawnych, gabinet USG, gabinet RTG, czy inne ważne usługi finansowane z NFZ.

Dobry, dobry dzionek!
Mieszkam teraz na ujescisku i lekarza zmienić niestety muszę, bo mój aktualny jest za daleko od Pastelowej. Zazwyczaj człowiek lata do POZ z gorączką, więc najbliższy jest ten oddział na Srebrnej, bodaj Starmed (Obok skrzyżowania niepołomicka/srebrna). Obok mieści się przychodnia prywatna z różnymi specjalistami, można sprawdzić na ich stronie jak to wygląda. Byłam zarówno w Starmedzie jak i obok, i nie dość że panie pielęgniarki są naprawdę w porządku, to z lekarzami problemu nie miałam, aczkolwiek nie u wszystkich byłam, wiadomo. Gabinety są schludne, wszystko profesjonalnie, więc wychodziłam z badań zawsze zadowolona i obsłużona należycie :)

Nie wiem tylko jak z kwestią przeniesienia dokumentów medycznych i całej historii chorób z poprzedniej placówki, bo to przydatne dla nowych lekarzy w diagnozie...

Ale papierek dot. Zmiany, trzeba będzie podpisać i wypełnić cały formularz na miejscu w nowej przychodni, do której chce się przynależeć.
Jeśli chodzi o kwestię udogodnień dla niepełnosprawnych - parę miesięcy temu byłam tam ale zachodzę w głowę czy winda mi się przyśniła czy też nie. To jest kwestia do sprawdzenia... Google maps nie są zaktualizowane a ostatnio pawilony miały remont, więc istnieje prawdopodobieństwo, że mi się nie przyśniło 😂

https://przychodniastarmed.pl/przychodnia-srebrna
A oto link do oficjalnej strony.
Awatar użytkownika
Czarek_EB_3p
Posty: 209
Rejestracja: 19 kwie 2021, 23:57

Re: Wybór przychodni i lekarza pierwszego kontaktu na NFZ

Nieprzeczytany post autor: Czarek_EB_3p »

Serdecznie dziękuję za info. Przyglądałem się w necie tej przychodni. Na jednej z fotek piętra jest chyba winda. Będę dzisiaj lub jutro to obejrzę. U nas mocno się okolica rozbudowała - czy nie będzie zbytnio kolejek. Fota z windą z 2020. https://www.google.com/maps/place/Starm ... &entry=ttu
Awatar użytkownika
Czarek_EB_3p
Posty: 209
Rejestracja: 19 kwie 2021, 23:57

Re: Wybór przychodni i lekarza pierwszego kontaktu na NFZ

Nieprzeczytany post autor: Czarek_EB_3p »

No i po wycieczce. Jest faktycznie winda. Jak dla mnie super. Obok przychodni na piętrze jest pizzeria z miłą obsługą i całkiem smaczną pizzą na cienkim cieście.
Załączniki
IMG_20240427_142236.jpg
IMG_20240427_141952.jpg
ODPOWIEDZ